Okunma

Şirketler Facebook’a Karşı!


07 Ekim 2009 Çarşamba 07:12
Şirketler Facebook’a Karşı!

Artan popülarite, ve uygulamalarıyla birlikte, Facebook büyük bir sanal platform olarak hayatını sürdürüyor. Bu sanal platform o kadar büyüdü ki, artık resmen sabahtan akşama kadar insanların içinde sıkılmadan durabileceği bir mecra haline geldi. Dolayısıyla vakti boş olanlar ya da sıkıcı işe sahip olanlar, saatlerini bu sanal platformda geçirmeyi  tercih ediyor. İşverenler de bundan şikayetçi haliyle.

Merkezi Kailforniya‘da bulunan Robert Half Technology adındaki bir araştırma merkezi, bağımsız araştırmalarda bulunması için 1400‘den fazla şirket çalışanıyla anlaştı ve telefonla görüşmeler yaptı, ve şirketlerde 100’den fazla insanlarla konuştu. Ortaya çıkan sonuç ise oldukça şaşırtıcıydı: Ankete göre, şirketlerin %54’ü Facebook’a erişimi engelliyor. En çok engellenen site olan Facebook‘u Twitter ve MySpace takip ediyor.

Yine ankete göre, şirketlerin %19‘u Facebook’a erişimde herhangi bir müdahalede bulunmazken, %16’sı ise sınırlı erişim imkanı sağlıyor. Geri kalan %11‘lilk kısım ise, şartlı kullanım seçeneği sunuyor. Robert Half Technology Yöneticisi Dave Willmer, “Büyük firmalar, Facebook’un çalışanlarına olumsuz yönde etki ettiğini düşünüyor. Dolayısıyla engellemekte bir sakınca görmüyor.” şeklinde konuştu.

:: Sizce iş yerlerinde Facebook’a erişim engeli olmalı mı?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Şirketler Facebook’a Karşı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    gerçekten doğru

" Şirketler Facebook’a Karşı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Şirketler Facebook’a Karşı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Şirketler Facebook’a Karşı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "