Şirketler Yedeklemeye İlgisiz


03 Mayıs 2010 Pazartesi 11:49
Şirketler Yedeklemeye İlgisiz

Acronis’in yaptığı araştırmaya göre kuruluşların yüzde 63′ü, kesinti süresinden (downtime) sonra sistemi toparlamak için bir gün veya daha fazla bir süre harcıyor. İşletmeler, zamanla yarıştıkları bir dünyada yaşamalarına rağmen, büyük bir çoğunluğu hala sistemlerini yeterince koruyamadıkları için sistemlerini ve dolayısıyla verimliliklerini ve karlılıklarını riske atıyor.

KOBİ işletmelerine yönelik olarak yapılan araştırmada, şirketlerin sadece yüzde 10‘u, donanımın çökmesi veya bir bilgisayar virüsünün saldırısı gibi felaketlerden sonra sistemlerini bir saat içinde kurtarabilecekleri konusunda kendilerine güveniyor. E-posta, internet, sipariş işleme ve satış rakamları gibi kritik fonksiyonlara erişilememesi anlamına gelen sistem kesintisi durumunda, pek çok şirket kendini gelir kaybı, verimlilik kaybı ve müşteri kaybı gibi risklere açık bırakıyor.


 

Aşırı güvenden yedemekleme yapmıyorlar 

Bu bulgular şirketlerin, konu yedekleme ve kurtarma süreçleri olduğunda, tehlikeli bir hayat sürdükleri gerçeğinden kaynaklanıyor. Şirketlerin dörtte biri hala bilgisayar ve laptoplarını manüel olarak yedekliyor; ama daha da endişe verici olan bu şirketlerin beşte biri (yüzde 19) bireysel cihazlarda hiç bir yedekleme işlemi yapmıyor.

Yüzde 60‘a varan kurumsal verilerin, sunucuya yedeklenmek yerine istemciler üzerinde tutulduğu dikkate alınırsa, kuruluşlar, kritik bilgilerini her gün riske atıyorlar demektir.

Özellikle İngiltere firmaları Avrupalı rakiplerine kıyasla istemcileri daha az yedekleme eğilimindeler. İstemcilerini yedeklemeyen İngiltere firmalarının oranı yüzde 38. Bu durum, istemcilerde bulunan veri miktarı dikkate alındığında daha da endişe veriyor (yüzde 60).

Araştırmayla ilgili daha fazla bilgi için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

:: Çalıştığınız iş yeri düzenli olarak önemli bilgileri yedekliyor mu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Şirketler Yedeklemeye İlgisiz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Şirketler Yedeklemeye İlgisiz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Şirketler Yedeklemeye İlgisiz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!