Okunma

Sitenizi açık kaynaklı Sonar ile test edin!


26 Ekim 2017 Perşembe 21:00
Sitenizi açık kaynaklı Sonar ile test edin!

Websitenizin performansını ve güvenliğini test etmek istiyorsanız Microsoft tarafından sunulan açık kaynaklı Sonar adlı araç imdadınıza yetişebilir. İşte, Microsoft Edge web tarayıcısını geliştiren ekibin sunduğu Sonar aracının detayları.

Sonar neler sunuyor?

Araç ilk olarak, Microsoft’un açık kaynak topluluğuna destek olma konusundaki kararlılığı göstermek amacıyla Haziran ayında JS Foundation için bir bağış olarak duyurulmuştu. Bu araç artık intranet ve çevrimiçi mağaza gibi türlerdeki websitelerinin kullanımına hazır hale getirilmiş durumda. Geliştiricilerin de aracı kullanmaya ve daha iyi hale getirmeye yardım için davet ediliyor.

Websitesi projenizin URL adresini girdikten sonra, açık kaynaklı araç projenizi erişilebilirlik, performans, güvenlik, birlikte işlerlik ve aşamalı web uygulaması ile ilgili konularda test etmeye başlıyor. Tarama bittikten sonra hatalar listeleniyor ve nelerin yanlış olduğu detaylandırılıyor. Ayrıca hatalı kod parçacıkları işaretlenerek olası çözümler karşınıza çıkarılıyor. Örnek olarak Sonar’ın kendi sitesinde gerçekleştirdiği testi bu adresten görebilirsiniz.

Sitenizi açık kaynaklı Sonar ile test edin!

İleriki süreçte aracın daha fazla özellik sunacağının altı çiziliyor. Bunlar arasında Visual Studio Code eklentisi, web uygulamasında kuralları özelleştirme seçenekleri, performans testleri için ekstra kural desteği, erişilebilirlik ve güvenlik bulunuyor.

Sonar sayfasına bu adresten erişebilirsiniz.

:: Microsoft’un sunduğu bu araç hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sitenizi açık kaynaklı Sonar ile test edin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sitenizi açık kaynaklı Sonar ile test edin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sitenizi açık kaynaklı Sonar ile test edin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "