Okunma

Skype Aramaları Hindistan’da Yasaklandı


09 Ekim 2014 Perşembe 13:00
Skype Aramaları Hindistan’da Yasaklandı

Uzun yıllardır çizdiği başarılı performans ile yoğun kullanıcı kitlesini elinde tutmayı başaran Skype, ilginç bir kararla birlikte şaşırtıcı bir yasağın konuğu oldu.

Skype, Hindistan’daki bazı mercilerin kararı ile sadece yazılı ve sesli sohbet seçenekleriyle kullanılabilinecek. Yazılım ile herhangi bir ev ya da cep telefonunu aramak mümkün olmayacak.

Skype’tan Skype’ı arama opsiyonu halen açık olsa da dedikodular bu seçeneğin de yasaklanabileceğini söylüyor. Bunun yanısıra Hindistan dışından Skype ile ülkedeki bir ev ya da cep telefonunu aramak yine mümkün. Kısacası bu anlamsız yasak sadece Hintli kullanıcıları kapsıyor. Bir başka seçenek ise Hindistan vatandaşlarının yurt dışına yine Skye ile arama yapabilmeleri!

Yasak yayılabilir mi?

10 Kasım tarihinden itibaren geçerli olacak bu yasağın ülkedeki hizmet sağlayıcılarının kazançlarına sekte vurmaması için hayata geçirileceği söyleniyor. Viber, Google Hangouts ve WhatsApp (arama özelliği aktif olduğu zaman) gibi örneklerin ise bu yasaktan etkilenip etkilenmeyeceği ise belli değil.

Premium Skype hizmeti alan veya hesabında kredi bulunan Hintli kullanıcıların geri ödeme alacağı ya da özel Wi-Fi hizmetinden faydalanacakları da bir başka bilgi.

Benzeri yasakların ülkemize de uğramaması dileğiyle!

:: Bu tip yasaklar için ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Skype Aramaları Hindistan’da Yasaklandı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bu ne ya, Hintliler de bizim Turk telekom gibi sabit telefon tekellerini birine peşkeş mi çektiler de rakip olabilecek tüm yöntemleri yasaklıyorlar?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Yasak cok dogru bir karar ingilterede yasiyorum ve is telefonum hindistan dan gunde abartisiz 10 kere araniyor skype i pazarlamacilar kullaniyor her seferinde is guc icinde bu zekasizlara cevap vermek iskence umarim artik aramazlar turkiyeye koyamaz bu yasagi

" Skype Aramaları Hindistan’da Yasaklandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Skype Aramaları Hindistan’da Yasaklandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Skype Aramaları Hindistan’da Yasaklandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "