Okunma

Skype for Business Önizlemesi Yayınlandı!


17 Mart 2015 Salı 12:00
Skype for Business Önizlemesi Yayınlandı!

Microsoft‘un çapraz platform anlık mesaj ve video konferans uygulaması Skype‘ın yeni bir versiyonu ortaya çıktı. Skype for Business adlı uygulama, Microsoft’un işletmelere özel iletişim aracı Lync‘in yerini almaya çalışacak.

Microsoft Lync yerine geliyor

Uzun yıllardır işletmeler için şirket içi ve dışı haberleşme olanağı sunan Microsoft Lync yazılımının geçtiğimiz Kasım ayında isim değiştirerek Skype for Business olarak adlandırılacağı açıklanmıştı. Son gelişmelerle birlikte nu yönde somut adımlar atılmış oldu.

Office Uyumu Ön Planda

Teknik önizleme sürümü yayınlanan Skype for Business, önncülü konumundaki Microsoft Lync‘ye göre yüksek güvenlik önlemleri ve Office entegrasyonu getiriyor. İşletmeler için Skype sürümü Word, Excel, PowerPoint gibi popüler MS Office uygulamaları ile tam uyumlu olarak çalışacak. Hali hazırda Microsoft Lync kullanan müşteriler, 30 Nisan 2015 tarihine kadar Skype for Business sürümüne geçiş yapabilecek. Önizleme sürümüne kayıt için buradan kayıt gerçekleştirebilirsiniz.

:: Skype’ın işletmeler için kullanışlı olduğunu düşünüyor musunuz?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Skype for Business Önizlemesi Yayınlandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Skype for Business Önizlemesi Yayınlandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Skype for Business Önizlemesi Yayınlandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "