Skype için USB Telefon


27 Kasım 2005 Pazar 15:00
Skype için USB Telefon

USRobotics tahminimizce peynir-ekmek kadar olmasa da gayet yüksek miktarlarda satabilecek bir ürün sunuyor. Bu USB telefon çok basit bir aygıt ve basitliği kadar da hayatı kolaylaştırma potansiyeline sahip. Geçtiğimiz günlerde ürünün haberini yapmıştık; şimdi ise kendisi elimizde.

İlk başta "yahu evime kablosuz DECT telefon alacağım paraya neden bunu alayım?" diyebilirsiniz; fakat aramalarınızı Internet üzerinden yapmak istiyorsanız USR USB telefon, en az bir DECT telefon kadar sizi rahatlatacak.

Sade Görünüm
Sadece görünümü değil, yerine getirdiği işlev ve kullanımı da sade olan ürün, göründüğü kadar basit bir kullanıma sahip. Telefonun sadece ses iletmenisini istiyorsanız, USB yuvasına bağlamanız yeter. Biz ürünü denerken taktık ve ses iletmeye başladı. Bu hâliyle bile MSN Messenger veya Google talk yazılımlarıyla kullanmanız mümkün oluyor. Tek yapmanız gereken ses giriş ve çıkış aygıtı olarak USB ses aygıtını seçmeniz. Tabii bu durumda bir mikrofonlu kulaklık setinden tek farkı sizi daha fazla yorması oluyor. Ayrıca eşantiyon olarak üzerindeki tuşların da turşusunu kurabiliyorsunuz.

Skype İle Bütünleşme ve Sürücü
Ürünün küçük bir sürücü dosyası var. Skype sisteminizde yüklüyse ve açıksa bu yazılım telefonun tuşlarının işe yaramasını, ekranında geçerli tarih, saat ve çevrilen numara bilgilerinin görüntülenmesini sağlıyor. Sürücünün sunduğu bir kaç küçük ayar var. Bu ayarlar mikrofon ve kulaklık ses ayarları ile telefonun çalma sesi. Bu şekilde bir özelliği daha söylemiş olduk: Skype ile bütünleştiğinde, gelen aramalarda telefon üzerindeki küçük hoparlör ile zil sesi çıkartıyor.

Tuşlar
Ürünün üzerine olağan telefon tuşları ve dört tane yön tuşu var. Sürücü kuruluysa ve Skype açıksa yeşil tuş Skype’i ekrana getiriyor, kırmızı tuş ise tepsiye saklıyor. Tabii ki bu tuşlar aynı zamanda çağrı geldiğinde cevaplama ve bitirme için de kullanılıyor.

Yön tuşları Skype penceresi açıkken pencereler arasında gezinmenizi sağlıyor. SkypeOut üyesiyseniz ve kontörünüz varsa, numara tuşlarıyla istediğiniz uluslararası telefonu arayabilirsiniz. Tarifeler bize çok uygun geldi. USB telefon bu halde oldukça işlev kazanıyor ve mikrofonlu kulaklığın önüne geçiyor. Uzak mesafelerle telefon görüşmesi değil de MSN’de bir kaç saatlik sohbet yapacaksanız, bu ürün çok da parlak bir tercih olmaz.

Özetlemek Gerekirse

http://www.shiftdelete.net/site/videokurs/usr_skype.swf

Ürün Bilgileri

Üretici: USRobotics
Fiyat:
39.99 $ + KDV
Dağıtıcı: Armada
Yazılım: Skype (hani lazım olur)

SDN
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Skype için USB Telefon konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Skype için USB Telefon ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Skype için USB Telefon ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  2. 2 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  3. 3 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  4. 4 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  5. 5 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  6. 6 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  7. 7 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  8. 8 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  9. 9 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  10. 10 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi