Okunma

Skype Yükseliyor Telefon Azalıyor


13 Ocak 2011 Perşembe 12:00
Skype Yükseliyor Telefon Azalıyor

Uluslararası telefon görüşmeleri konusunda araştırma yapan TeleGeography firması sektörün geleceğini gösteren yeni raporunu yayınladı.

Firmanın raporuna göre, 2010 yılında uluslararası telefon trafiği yüzde 4 yükselerek, diğer yıllarda gözüken istikrarlı yüzde 5 büyümenin gerisinde kaldı.

Skype Telefon Şirketleriyle Yarışıyor

 

Uluslararası telefon trafiği azalırken VoiceIP üzerinden yapılan görüşmelerin sayısı ise büyük artış gösterdi. Skype 2010 yılı içerisinde 45 milyar dakikalık büyüme gösterirken diğer tüm telefon şirketlerinin ulaştığı rakkam ise bu sayının altında kaldı.

:: Uluslarası görüşmelerde Skype’ı tercih ediyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Skype Yükseliyor Telefon Azalıyor”

 1. global_deejay dedi ki:

  Skype ile MSN arasındaki fark

  Skypede masaüstü bilgisayarının arkasında 2 metre ilerde koltukta yatarak bağırmadan rahatça konuşabiliyorum

  MSn de ise mikrofonu ağzımın içine sokuyorum

 2. EropaKING dedi ki:

  Ses iletimi konusunda kesinlikle Skype en iyisi..Keşke görüntü iletimi konusunda da aynı şeyleri söyleyebilseydik
  Telefonla olan rekabetinde, skype fiyat/performans olarak her zaman daha avantajlı ama keşke şu MSN ile olan rekabetinde Görüntlü aramada da biraz ön plana çıkabilse..
  Video konusunda gerçeketen çok düşük kalıyor..
  Skype, Yahoo ve GTalk videolu aramada gerçekten birbirinden kötü performansa sahipler..MSN bu konuda oldukça ilerde..
  Ancak sesli görüşmede Skype kesinlikle tüm rakiplerinin önünde..Umarım zamanla Skype videodaki açığını da kapatır..Bu arada Yahoo neden her iki alanda da geriye gidiyor anlamış değilim..Uzun süredir Yahoo Messenger kullanan biri olarak bir türlü Sesli ve Görüntülü aramasından memnun kalamadım gitti şu Yahoo’nun..
  GTalk ise öldü galiba..Mezarı bile yok ortalarda..Kullanan arkadaşlar kalitesi hakkında yorum yaparlarsa iyi olur..Çünkü ne zamandır kullanmıyor, gerçi kullanan arkadaşıma da pek rastlamadım..

" Skype Yükseliyor Telefon Azalıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Skype Yükseliyor Telefon Azalıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Skype Yükseliyor Telefon Azalıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "