Okunma

Skype’da Video da Paylaşılabilecek


08 Ocak 2011 Cumartesi 15:00
Skype’da Video da Paylaşılabilecek

Skype dün yaptığı açıklamayla Qik şirketini satın almak için yapılan toplantıların olumlu sonuç verdiğini duyurdu. Voice IP sohbet programı böylece daha önce bulunmadığı bir sektöre de girmiş olacak.

2006 yılında kurulan Qik firması, mobil ve masaüstü cihazlarla video çekip bunu canlı olarak paylaşma imkanı sunuyor. Çekilen videolayı kaydedebilen program bunları daha sonra tekrar izlemek için saklayabiliyor.

Skype Canlı Yayına Geçecek

Program Android, iPhone, Symbian, Blakcberry ve Windows Mobile platformlarında 200’den fazla telefonda kullanılabiliyordu.

Skype, Qik‘i satın alarak videolu sohbet özelliklerine, görüntüleri kaydetme saklama ve canlı olarak paylaşma hizmetlerini de ekleyecek. Qik’in geliştirdiği Smart Streaming özelliği bundan sonra Skype‘da da bulunacak.

Skype’ın Qik’i satın alma işlemleri bu ay içerisinde tamamen bitmiş olacak. İki firmanın ortak çalışması sonucunda, Skype üzerinden mobil cihazlarla çekilen videolar YouTube benzeri bir sistemle canlı yayında paylaşılabilecek.

:: Qik sizce Skype’a hangi özellikler katacak?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Skype’da Video da Paylaşılabilecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Skype’da Video da Paylaşılabilecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Skype’da Video da Paylaşılabilecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "