Okunma

Skype, Web Tarayıcılarına Geliyor


15 Kasım 2014 Cumartesi 07:00
Skype, Web Tarayıcılarına Geliyor

Microsoft’un yaptığı duyuruya göre, ses ve video sohbet imkanı tanıyan yılların ünlü ismi Skype çok kısa bir süre içerisinde web tarayıcıları ile bütünleşik olarak çalışabilecek. Böylece kullanıcılar küçük bir eklenti sayesinde internet gezintilerini yaptıkları tarayıcılarında Skype keyfi sürebilecekler.

Skype for Web projesi, birkaç haftaya başlayacak olan beta sürecinde Chrome, Firefox, Safari ve pek tabii Internet Explorer’da bağımsız olarak çalışacak.

Küçük bir eklenti yeterli olacak

Skype.com ile direkt olarak bağlantılı çalışacağı da belirtilen Skype for Web, WebRTC (Web Real-Time Communication) API’leri sayesinde tarayıcıdan tarayıcıya ses, video ve yazılı sohbet imkanı sağlayacak. WebRTC versiyonu hazır hale gelene dek kullanıcılar küçük bir eklenti ile servisten yararlanabilecekler.

Hali hazırda 300 milyon kullanıcıya hizmet veren Skype, Google, Mozilla ve Microsoft ürünleriyle bütünleşik çalışarak çok daha geniş bir kitleye yayılmaya çabalayacak. Skype for Web’in önümüzdeki aylarda son kullanıcı ile buluşacağı belirtiliyor.

:: Yeni Skype Yayınlandı

:: Skype for Web’i kullanacak mısınız?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Skype, Web Tarayıcılarına Geliyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  aslinda binevi var ama kimse bilmiyor ***** web tarayicisi için eklenti var onu kurun bildiğiniz skype

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bu güzelmiş tabi program yüklü olmak şartıyla 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  cok iyi

 4. SDN Okuru dedi ki:

  çok iyi olmuş online oyunlarda hemen bağlantı kurabilcez hem hızlı hem güvenli Bazılarının mikrofona önem vermesilaızm tabi

 5. SDN Okuru dedi ki:

  güzel güzel 😀

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bence güzel olur. Uygulama olarak kullanamayanların mesela misafirliktesin başkasının bilgisayarına tutupta skype uygulamasını yükleyemezsin webden açarsın yani böyle durumlar için iyi.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Bi nevi *****

" Skype, Web Tarayıcılarına Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Skype, Web Tarayıcılarına Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Skype, Web Tarayıcılarına Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "