Okunma

Skype’ın Kurucuları Skype’ı Dava Etti


17 Eylül 2009 Perşembe 11:54
Skype’ın Kurucuları Skype’ı Dava Etti

Kurucusu oldukları Skype’ı 2005 yılında eBay’e satarak milyarder olan Niklas Zennstrom ve Janus Friis, Kuzey Kaliforniya Mahkemesine Skype aleyhinde telif davası açtılar. Zennstrom ve Friis’in davayı eBay’in Skype’ın büyük bir kısmını Silver Lake Partners adlı bir şirkete 1,9 milyar $’a satacağını açıklamasından bir iki hafta sonra gelmesi ise dikkatleri çekti.

Zennstrom ve Friis tarafından kurulan Joltid adlı şirket adına açılan davada eBay’in Joltid’e ait kaynak kodlarını izinsiz bir şekilde paylaştığı sebebiyle 75 milyon $’lık tazminat talep edildi. eBay Skype’ı aldığında söz konusu kaynak kodlarının hakları Zennstrom ve Friis’te kalmıştı.

:: Yazılım dünyasında sıkça yaşanan patent davaları hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Skype’ın Kurucuları Skype’ı Dava Etti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Skype’ın Kurucuları Skype’ı Dava Etti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Skype’ın Kurucuları Skype’ı Dava Etti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "