Slack, Salesforce’a satıldı! İşte anlaşılan fiyat


02 Aralık 2020 Çarşamba 08:27
Slack, Salesforce’a satıldı! İşte anlaşılan fiyat

Şirketlerin büyümesi ile birlikte, çalışanların verimli bir şekilde iletişim kurması da önemli bir hale geldi. Korona virüs sebebiyle birçok şirket de uzaktan çalışma sistemine döndüğü için, bu iletişim daha da kritik bir noktaya geldi. Ancak, bu pazardaki rekabet de üst seviyede. Son gelen haberlere göre ise, Slack ve Salesforce satış konusunda anlaşmış durumda. Slack’in alacağı bu maddi yardım, Microsoft karşısında elini epey güçlendirecektir.

Facebook, geçtiğimiz günlerde bir uygulamayı daha bünyesine katmıştı.

Slack ve Salesforce satış için anlaştı

Microsoft gibi büyük şirketlerin olduğu bir pazarda, Slack gibi daha küçük şirketlerin mücadele etmesi elbette zor oluyor. Slack, önceki yıllarda Microsoft ve Google gibi birçok büyük şirketin satın alma teklifini reddetmişti. Hatta Slack, Teams uygulamasının ofis uygulamaları ile birlikte gelmesi sebebiyle Microsoft’u zorba olarak göstermiş ve rekabet etmesi zor demişti.

Slack, geçtiğimiz yıl hisselerini düşürmeden önce 19 milyar dolara halka açılmıştı. Şimdi ise, Slack ve Salesforce 27.7 milyar dolara satış için anlaşmış durumda. Salesforce CEO’su Marc Benioff, iki şirketin bir araya gelmesi ile mevcut iş akışının tüm yönlerini toplayan kapsamlı bir platform oluşturmak istediklerini belirtti. Yapılan açıklamada Benioff, “Salesforce ve Slack, kurumsal yazılımın geleceğini şekillendirecek ve tamamen dijital, her yerden çalışabilen dünyada herkesin çalışma şeklini değiştirecek.” ifadelerini belirtti.

Salesforce, bu anlaşma ile Slack’in iletişim araçlarını kendi bulut sistemlerine entegre edecek. Salesforce tarafında geliştirilen ancak fazla popüler olmayan Chatter uygulaması ise tarihe karışacak. İki taraf arasındaki anlaşmanın, 2022 mali yılının ikinci çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.
yazarGorkem Say

Editörlük kariyerine SDN ile başlayan Görkem, aynı zamanda SDN Forum'da moderatörlük yapıyor. Eğitim hayatına bilgisayar mühendisliği okuyarak devam eden Görkem'in en büyük ilgisi ise bilgisayar donanımları.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Salesforce kullanan biri olarak bu entegrasyonu bırak hiç olmasaydı daha iyiydi. Çalışana fazladan iş yüklemekten başka bir işe yaramıyor. Sizi piyonlaştırıyorlar.

" Slack, Salesforce’a satıldı! İşte anlaşılan fiyat konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Slack, Salesforce’a satıldı! İşte anlaşılan fiyat ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Slack, Salesforce’a satıldı! İşte anlaşılan fiyat ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!