Okunma

Verbatim’den Güvenli USB Sistemi


09 Aralık 2010 Perşembe 08:15
Verbatim’den Güvenli USB Sistemi

Verbatim, Small Business Security Pack adlı güvenlik ürününü piyasaya sürdü. 256bit donanım şifreli ürün, bilgisayar takılan USB’lerden gelen virüslerin engellemesi için tasarlandı.

Yetkisiz, USB bellek, MP3 çalar gibi ürünlerin cihazda çalışmasını engelleyen sistem veri hızırsızlığını da engelliyor. Ürünün sunduğu diğer özellikler ise şöyle;

 

 

Hangi Özelliklere Sahip?

Dosya Takip – Bu yazılım, taşınabilir depolama aygıtlarından hangi dosyalar yazdırılmış veya okunmuş, şirket verilerine kim girmiş ne incelemiş hepsini kaydeder 

  • · E-posta bildirimi – Korunan bir bilgisayara yetkisiz bir cihazı bağlamak için bir girişim varsa, yönetici e-posta ile haberdar olabilir. 
  • · Ağ “offline” özelliği – PC’nin (mesela bir dizüstü bilgisayar) yerel ağ bağlantısı kesildiğinde USB son nokta koruması sayesinde yapılandırılmış çalışma olarak aynen kalacaktır. E-posta bildirimleri ağa tekrar bağlanınca gönderilir.
  • · Kolay hızlı kurulum için çok dilli kullanıcı arayüzü – İngilizce, Almanca ve Fransızca

:: Dosya koruma sistemini yeterli buldunuz mu?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Verbatim’den Güvenli USB Sistemi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Verbatim’den Güvenli USB Sistemi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Verbatim’den Güvenli USB Sistemi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "