Okunma

Artık Smile’ın da Kendi Altyapısı Var


05 Şubat 2009 Perşembe 09:37
Artık Smile’ın da Kendi Altyapısı Var

Daha önce diğer tüm servis sağlayıcılar gibi altyapı hizmetlerini Türk Telekom‘dan sağlayan smile adsl, kesintisiz adsl hizmetini sunmak ve kendi kalite kontrolünü ve hedeflediği yüksek standartlarda hizmet seviyesini en iyi şekilde sağlayabilmek için, şimdi de 1 milyon dolara varan yatırımla kendi altyapı sistemini oluşturdu.

Türk tüketicilerine daha önce; kullanıcılarına sayısız avantaj sağlayan CRM sistemi, ücretsiz modem, limitsiz ya da çok avantajlı paketlerle internet erişimi, telefonda yüzde 95’e varan oranlarda ucuza konuşma, internetteki tehlikelere karşı kapsamlı güvenlik paketi gibi katma değerli hizmetler sunan smile adsl, tüketicilerine daha yeni teknolojilerin sunulması vizyonuna kendi altyapı sistemini de ekleyerek telekom alanında önemli bir yatırıma imza atmış oldu. Böylece müşteri memnuniyeti esasına dayanan smile adsl, kalite kontrol sistemlerini kendi teknolojisiyle denetleyebilecek, abonelerine özel olarak geliştirdiği projeleri kendi altyapısıyla hayata geçirebilecek.

:: Altyapının bağımsızlaşması kullanıcılara yarar mı?

Bilgi için: smile adsl
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Artık Smile’ın da Kendi Altyapısı Var”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  smileadsl güya kendi altyapısını kullanıyormus ben smileadsl abonesiyim ve cmd ekranında mesela “tracert ***** komutunu verdigimde aradaki makinlar hep turktelekomun routerlari çıkıyor bu nasıl altayapı acaba?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  hmm

 3. SDN Okuru dedi ki:

  peki nalsı yapmış acaba alt yapıyı.
  her mahalleye ayrı ayrı kazı yapıp yer altı kablolarımı döşemişler.
  yoksa telekoma ait olan alt yapıyımı devir almışlar.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Smile ADSL yaklaşık 8 ay önce hem işyerime hemde evime aldım.
  Evdekine aylık 29, işyerimdekine 49 TL ödüyorum.
  Ayrıca sürekli olan sorunlardan dolayıda aradığım müşteri hizmetleri numarasına ortalama 30 TL ödüyorum.
  Sürekli bölgemdeki santral çalışmasından bahsediyorlar ancak ne hikmetse komşularımdaki internetin bağlı olduğunu söylediğimde “bize aktarılan bilgi bu efendim, başka nasıl yardımcı olabilirim?” diyen operatörlerden artık bıktım.
  En kısa zamanda kampanyadan başvurduğum için modem ücreti ve iki aylık miktarı olan, yaklaşık 350 TL’yi ödeyip hem işyerimden hemde evimden Smile aboneliğimi kaldıracağım.
  Smile’nin teknik sorundan önce kendi müşterilerine saygı duymayı öğrenmesi lazım…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Umarım ***** gibi olmaz.. VPN kuruyorlar, İstabuldaki sunucuya ulaşmak için, tüm Türkiye’ yi dolaşıyor paketler.. Dolayısıyla verimsiz, vasat bir bağlantı oluyor..

" Artık Smile’ın da Kendi Altyapısı Var konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Artık Smile’ın da Kendi Altyapısı Var ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Artık Smile’ın da Kendi Altyapısı Var ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "