Okunma

SMS ile Tweet Göndermeyin!


05 Aralık 2012 Çarşamba 05:30
SMS ile Tweet Göndermeyin!

Mobil haldeyken tweet göndermek için, herhangi bir internet bağlantılı akıllı telefona ihtiyacınız yok. Türkiye‘de tüm operatörler tarafından desteklenen SMS ile tweet gönderme hizmeti, herhangi bir cep telefonu ile anlık tweet paylaşımını mümkün kılıyor. Ne var ki yeni keşfedilen bir açık, bu yöntemi siber suçluların gözdesi haline getiriyor.

Araştırmacı Jonathan Rudenberg tarafından yapılan açıklamada, “SMS ile tweet gönderme özelliğinden faydalanan Twitter kullanıcıları, hesaplarıyla bağlantılı olan GSM numarasını öğrenen herkesin kendileri adına tweet gönderebilmesine neden olan bir açık ile karşı karşıya kalıyor” ifadesi yer alıyor. Tweet gönderimini yetkilendirmek amacıyla bir PIN numarası kullanılmadığı sürece, kullanıcıların bu açık karşısında savunmasız olduğu belirtilirken, Ağustos ayında bu açığın raporlanmasına karşın, Twitter güvenlik ekibinin halen herhangi bir yama girişiminde bulunmadığına dikkat çekiliyor.

Rudenberg’e göre, Twitter hesabınızı kaptırmadan SMS ile tweet gönderebilmek için, telefonunuzda mutlaka PIN korumasını aktif hale getirmeniz gerekiyor.

:: SMS ile tweet atıyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" SMS ile Tweet Göndermeyin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere SMS ile Tweet Göndermeyin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda SMS ile Tweet Göndermeyin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "