Okunma

Snap Kit, Snapchat’i uygulamalarınıza entegre edecek!


14 Haziran 2018 Perşembe 17:11
Snap Kit, Snapchat’i uygulamalarınıza entegre edecek!

Snapchat, üçüncü parti uygulamaların Snapchat özelliklerini kullanmasına ve kendi araçlarını Snapchat’e getirmelerine izin vermek için Snap Kit adlı geliştirici platformunu yayınladı.

Snap Kit, farklı araçlarla geliştiricilere sunuldu

Geliştiriciler, Snap Kit platformu üzerinden Snapchat özelliklerini birkaç farklı şekilde kullanabilecekler. Bunlardan ilki olan Creative Kit, geliştiricileri Snapchat kamerasına etiket, filtre, bağlantı ve diğer bilgileri (egzersiz istatistikleri gibi) eklemelerine olanak tanıyor.

Geliştiriciler, konum ve zaman gibi faktörleri kullanarak hikayeleri arayabilir ve bunları Story Kit‘i kullanarak kendi uygulamalarına gömebilir. Bitmoji Kit ise doğal olarak Snapchat avatarınızı ve diğer Bitmoji çıkartmalarınızı diğer uygulamalarda kullanmanızı sağlıyor.

Ayrıca geliştiriciler Login Kit ile, kullanıcıların Snapchat hesaplarını kullanarak uygulamalarına giriş yapmasına da izin verebiliyor. Uygulamalara giriş konusunda Facebook, Google ve Twitter gibi uygulamalar uzun zamandır kullanılıyor. Ancak Snapchat, üçüncü taraf geliştiricilerin kişisel bilgilerinizi görmeyeceklerine dair söz veriyor. Sistem, sadece Snapchat adınızı alıyor ve isterseniz Bitmoji avatarınıza erişim sağlıyor.

Uygulamalar, belki de Cambridge Analytica tipi bir skandaldan kaçınmak için arkadaşlarınızın bilgilerine de erişemiyor. Ayrıca bir uygulamayı 90 gün içinde kullanmazsanız Snap, girişleri onun üzerinden yapmanıza izin vermiyor. Snapchat, Snap Kit’i kullanan her uygulamayı da gözden geçireceğini ekliyor.

Snapchat’in, Instagram’ın hikayeler özelliğine cevap verebilmek için yeni bir şeyler denemesi gerekiyor. Diğer uygulamalara bu özellikleri açmak, bunu yapmak için iyi bir yol olarak gözüküyor. Snapchat özelliklerini kullanacak ilk uygulamalar arasında Poshmark, Quip, Eventbrite, Giphy, Pandora, Town, Patreon ve SoundHound yer alıyor.

Snapchat’in bu hamlesini nasıl görüyorsunuz? Sizce tekrar kendini ön plana çıkarmaya başlayabilir mi?
yazarCem Mildon

Teknoloji, spor ve kripto para gibi alanlarda çeşitli tecrübeleri ve girişimleri bulunan Cem, içeriklerini okuyuculara sunmaktan büyük zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Snap Kit, Snapchat’i uygulamalarınıza entegre edecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Snap Kit, Snapchat’i uygulamalarınıza entegre edecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Snap Kit, Snapchat’i uygulamalarınıza entegre edecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "