Snapchat 2.5 milyar dolarlık kazanç ile rekor kırdı


08 Şubat 2021 Pazartesi 14:35
ABONE OL
Snapchat 2.5 milyar dolarlık kazanç ile rekor kırdı

Sosyal medyanın hayatımızdaki önemi oldukça büyük. Ortaya çıkan son verilere göre geçtiğimiz yıl tüm Dünya genelinde yaklaşık 3.8 milyar kişinin aktif olarak sosyal medya platformlarını kullandığı belirlendi. Bu sayıların içerisinde tabii ki birçok sosyal medya platformu bulunuyor. Aynı zamanda yeni sosyal medya platformları da ortaya çıkarak bu sayıyı daha da arttırmaya devam ediyor. Her geçen gün daha da artan sosyal medya kullanımı sayılarında ciddi pay sahibi olan Snapchat platformu da pandemi döneminde %46 büyüyerek günlük 265 milyondan fazla kullanıcısı elde etmeyi başardı.

Snapchat’in büyümesinde pandemi dönemindeki kampanyalar etkili oldu

Bilindiği üzere geçtiğimiz yılın ikinci yarısı Covid-19 salgını tavan yapmıştı. Bu dönemde çoğu sosyal medya platformu çeşitli yardım kampanyaları düzenleyerek Covid-19 yardım kuruluşlarına yardımda bulunmuştu. Snapchat’te da bu yardım kampanyaları düzenleyen sosyal medya platformlarının başında geliyordu. Uygulama, Covid-19 yardım kuruluşlarına bağışta bulunmak ve salgın hakkında farkındalık yaratmak için yeni filtreler, efektler ve çeşitli lensler eklemişti.

Snapchat uygulamasının özellikle Hindistan’daki kullanıcı sayısının artması oldukça dikkat çekiyor. Bilindiği üzere Çinli teknoloji devi OnePlus, Hindistan’da geçtiğimiz yıl yapılan Diwali festivali için bir çok lens yaratmıştı. Hindistan halkı tarafından oldukça beğenilen bu lensler, Snapchat’te 80 milyonun üzerinde kullanım sayısı almış ve ülkedeki Snapchat kullanım sayısı bir anda 14 milyonun üzerine çıkmıştı.

snapchat

Bunların yanı sıra pandemi nedeniyle evde kaldığımız bu dönemde meditasyon, ders çalışma veya rahatlamayı kolaylaştıran birçok yeni özellik ve mini uygulamalar getiren Snapchat, geçtiğimiz yıl oldukça akıllı bir strateji uygulayarak kullanıcı sayısını geçen yılın son çeyreğinde %22 arttırmayı başardı.

Snapchat CEO’su Evan Spiegel yaptığı açıklamada; geçtiğimiz yılın tamamında %46‘lık bir büyüme yakalayarak 2.5 milyar doların üzerinde gelir elde ettiklerini belirtti. Ayrıca 2020 yılının dördüncü çeyreğinde %62‘lik büyüme oranı ve 911 milyon dolarlık gelir ile oldukça başarılı bir yıl geçirdiklerini açıkladı.
Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
23 gün önce

asıl soru şu ne yaparak bu parayı kazandılar?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
23 gün önce

Zaten tüm story ve efekt özellikleri Snapchat ten geldi. Çok güzel bir uygulama 😍 💯

" Snapchat 2.5 milyar dolarlık kazanç ile rekor kırdı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Snapchat 2.5 milyar dolarlık kazanç ile rekor kırdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Snapchat 2.5 milyar dolarlık kazanç ile rekor kırdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik
  2. 2 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  3. 3 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  4. 4 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  5. 5 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  6. 6 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  7. 7 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  8. 8 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  9. 9 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  10. 10 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık