Okunma

Snapchat Akıllı Gözlük Şirketi Aldı


02 Ocak 2015 Cuma 20:00
Snapchat Akıllı Gözlük Şirketi Aldı

Günde 1 milyara yakın fotoğrafın paylaşıldığı, kullanıcı sayısının 100 milyonun üzerinde olduğu tahmin edilen sosyal ağ şirketi Snapchat, bir akıllı gözlük şirketi olan Epiphany Eyewear’ı 15 milyon Amerikan Doları karşılığında satın aldı. Epiphany Eyewear, HD video kamera gömülü gözlükleri ile tanınıyor. 8, 16 ve 32 GB dahili depolama kapasiteki gözlükleri bulunuyor. Gözlükler için başlangış fiyatı ise 299 dolar durumunda. 

Kısa süre önce 2014 yılında 485,6 milyon dolar yatırım alındığını açıklayan şirket, böylelikle sürpriz bir stratejik adım atmış oldu. Snapchat’in piyasa değerinin de 10 milyar dolar olduğu belirtiliyor. Peki satın almanın detaylarında neler var?

15-01/02/ekran_resmi_2015-01-02_21_47_25.jpg

Bu satın alım, Facebook’un sanal gerçeklik gözlüğü geliştiren Occulus Rift’i satın almasına biraz andırıyor. Elbette 15 milyon dolar tutarında bir satın alım olması ile finansal ölçek olarak Facebook satın alımından ayrılıyor. Satın alımın temel nedeni ise çocuklar tarafından çok sevilen Snapchat’in bu akıllı gözlükler üzerinden çocukların kullanımına yeni bir boyut kazandırmak istemesi.

15-01/02/ekran_resmi_2015-01-02_21_47_52.jpgSnapchat kullanımının ön planda olduğu akıllı gözlükleri kullanan çocuklar, bu satın alımın arka planında yatan neden durumunda. Bakalım Snapchat, bu satın alımla beraber sürekli artan gelirlerine yeni bir boyut kazandırmayı başarabilecek mi? 

:: Snapchat’in akıllı gözlük şirketi satın almasını nasıl değerlendiriyorsunuz? 
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Snapchat Akıllı Gözlük Şirketi Aldı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  nereden almak olur bunu?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  nereden almak olur bunu ?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  ilk kez görüyorum ilgiç o_O

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bu gözlük ne içinmiş ki :s

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Snapchat a ne buluyorlar anlamadım :/

 6. SDN Okuru dedi ki:

  kız da çok güzelmiş 🙂

 7. NikO ASMU dedi ki:

  Ýyi fiyat ve snapchat geleceðe baþarýlý adým atmýþ, bide þu hack olaylarý yaþanmasa rahat kullansak

" Snapchat Akıllı Gözlük Şirketi Aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Snapchat Akıllı Gözlük Şirketi Aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Snapchat Akıllı Gözlük Şirketi Aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "