Okunma

Snapchat’e beklenen özellik geldi!


09 Nisan 2018 Pazartesi 05:00
Snapchat’e beklenen özellik geldi!

Uzun süredir kullanıcılardan gelen talepleri göz ardı edemeyen Snapchat bazı kullanıcılar için kronolojik sıralama özelliğini geri getirdi. Kronolojik dizilim özelliğinin çok yakında tüm kullanıcılar için aktif hale geleceğini de belirtelim.

Snapchat neden bu kararı aldı?

Bu değişikliğin asıl amacının, uygulamayı kullanıcılar için daha kullanışlı bir hale getirmek olduğunu söylememiz gerekiyor. Özellikle son dönemde güncellenen kullanıcı arayüzü çeşitli eleştirilere maruz kalmış ve gönderileri aldıkları etkileşime oranla sıralayan yeni algoritma da kullanıcılar tarafından hiç sevilmemişti.

Benzer bir durumun Instagram için de yaşandığını ve geçtiğimiz günlerde sahte bir haberle, Facebook’un kronolojik sıralama özelliğini geri getireceğinin iddia edildiğini hatırlarsınız. Doğal olarak Snapchat kullanıcıları da yeni algoritmalardan pek memnun değil. Bu durumu anlayışla karşılamak oldukça kolay.

Sonuç olarak yeni bir kararla eski kronolojik sıralama geri döndü. Henüz tüm kullanıcılar için aktif hale gelmiş değil ama yine de çok yakın zaman içerisinde karşımıza çıkacağı kesin. Fakat bu özelliğin herkes için ne zaman aktif olacağı konusunda kesinleşen bir tarih bulunmuyor.
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Snapchat’e beklenen özellik geldi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Snapchat’e beklenen özellik geldi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Snapchat’e beklenen özellik geldi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "