Corona virüslü bilgi yarışması, Snapchat’te!


27 Mart 2020 Cuma 10:45
Corona virüslü bilgi yarışması, Snapchat’te!

Corona virüsü salgını gün geçtikçe dünyayı sarıyor ve teknoloji şirketleri kullanıcılarına doğru bilgi getirmenin yollarını aramaya devam ediyor. Snapchat, genç nesil odaklı bir uygulama olarak kullanıcılarına AR (Artırılmış Gerçeklik) destekli yeni bir oyun sunuyor. Popüler uygulama, Corona virüsü hakkında güvenilir gerçeklere teşvik etmek için farklı bir yaklaşımı baz almış.

Snapchat, Corona virüsü oyunu

Snapchat, Corona virüsü salgını sırasında interaktif bir AR oyunu ve yeni bir bilgi merkezi ile yanlış bilgilerle mücadele etmek için platformunda yeni gelişmeler yayınlamaya devam ediyor. Elbette, Corona virüsü hakkında teyit edilmiş en doğru bilgiler Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) web sitesinde yer alıyor. Ancak, Snapchat’in ilginç yeni trivia oyunu, kullanıcıları eğlendirirken diğer yandan konuyla ilgili bilgi edinmesini sağlıyor. Oyun, Snapchat’ın özelliklerinin çoğuna benzer bir şekilde sunuluyor.

Corona virüs konulu AR oyunu

Snapchat covid-19 oyunu

Öncelikle virüs ve etkilerini çevreleyen birçok soru ile ekranın alt kısmında bir sınav açılıyor. Oyunu oynamaya başladığınızda, doğru veya yanlış şıklarıyla cevaplayabileceğiniz Corona virüsü hakkında sorular alıyorsunuz. Ardından sorunun cevabının doğru veya yanlış cevapladığınızı kontrol edebiliyorsunuz. Mevcut durum göz önüne alındığında, eğitim uzmanı Kelly Mendoza gençlerin oyunlardan çok şey öğrendiklerini ve bunu fırsat bilerek duruma dikkat çekmenin oldukça mantıklı olduğunu söyledi.

Snapchat, Corona virüsü hakkında bilgilendirmeye devam ediyor

Snapchat ayrıca Discovery sekmesinde bulunan yeni bir bilgi merkezi olan “Coronavirus: The Latest” sekmesini de tanıttı. Burada kullanıcılar pandemi hakkında güncel haberleri ve bilgileri okuyabilirler. Ek olarak, geçen ay yayınlanan ‘Here For You’ sekmesi, bu pandemi günlerinde farklı alanlarda uzman kişilerin kaynakları ve bilgileri derleniyor. Kullanıcılar; kaygı ve hastalık, akıl sağlığı ve zorbalık gibi konularla ilgili araştırma yapabiliyorlar.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Corona virüslü bilgi yarışması, Snapchat’te! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Corona virüslü bilgi yarışması, Snapchat’te! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Corona virüslü bilgi yarışması, Snapchat’te! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  2. 2 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  3. 3 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  5. 5 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  6. 6 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  7. 7 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  8. 8 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  9. 9 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  10. 10 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?