Okunma

Snapchat’ten Giyilebilir Teknoloji Atağı


13 Mart 2016 Pazar 07:00
Snapchat’ten Giyilebilir Teknoloji Atağı

Hızlı ve pratik bir biçimde arkadaşlarınıza fotoğraf gönderip mesajlaşabildiğiniz Snapchat, giyilebilir teknoloji ile ilgilenmeye başladı. Şirketin verdiği iş ilanları Snapchat’in akıllı gözlük veya başka bir giyilebilir teknoloji ile ilgilendiğini gösteriyor.

Dedikodulara göre Snapchat uygulaması sınırlı bir yaşam döngüsüne dolayısıyla sınırlı bir kazanca sahip olduğunun farkına vardı. Bu nedenle yeni bir pazara girmek için araştırmalar yapıyor.

16 milyar dolar değerindeki Snapchat, günlük 100 milyon aktif kullanıcıya sahip ve çoğunluğu gençlerden oluşuyor. Giyilebilir teknolojiye yatırım yapılırsa geri dönüş olma şansı oldukça yüksek.

16-03/13/snapchat-is-ilani.png

Snapchat’in iş ilanlarına baktığımızda ise yazılımdan çok donanım kısmına önem verildiği görülüyor. İş ilanları arasında 3D Görsel Bilgisayar Mühendisi ve Mobil Prototip Geliştiricisi yer alıyor.

İddiaların en önemli kısmı ise Snapchat’in 2 yıl önce Vergence Labs’i satın alması. Vergence Labs, Google Glass benzeri akıllı gözlükler üretmesi ile dikkat çekiyor. İki yıl önce yapılan yatırım artık kendini göstermeye başlayacak gibi gözüküyor.

16-03/13/akilli-gozluk.jpg

Snapchat’i birkaç yıl içerisinde giyilebilir teknoloji piyasasında görebiliriz. Snapchat uygulaması ile bağlantılı akıllı gözlükler gençlerin ilgisini çekerse gayet karlı bir iş olabilir.

::Giyilebilir teknoloji hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarFatih Koç

Bilgisayar Mühendisliği okuyan Fatih, bir yandan da teknoloji, oyun ve sinema sektörüyle ilgileniyor. İnternet ile tanıştığı günden beri MMO oynuyor ve oyun yapımcısı olma yolunda ilerliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Snapchat’ten Giyilebilir Teknoloji Atağı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bu sektörde de rekabet artıyor güzel….

  2. SDN Okuru dedi ki:

    55

" Snapchat’ten Giyilebilir Teknoloji Atağı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Snapchat’ten Giyilebilir Teknoloji Atağı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Snapchat’ten Giyilebilir Teknoloji Atağı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "