Okunma

Snapchat, Fotoğraflarınızı Kullanabilir!


02 Kasım 2015 Pazartesi 15:00
Snapchat, Fotoğraflarınızı Kullanabilir!

Son bir kaç ay içerisinde kullanıcı sayısını katlayan ve kullanıcıların güvenli fotoğraf ve video paylaşımı konseptiyle çalışan Snapchat, yaptığı filtreler ve video efektleriyle teknoloji gündeminde yer edinmişti. Ama son yaptığı güncelleme ile eleştiri oklarından kurtulamadı. Snapchat kullanıcıları uygulama üzerinden yazı veya 1 ile 10 saniye süren ve tek sefer görüntülenebilen video veya fotoğraf gönderebiliyorlar. Bu nedenle Snapchat kullanıcısına, paylaşım konusunda güven duygusu hissettiriyor.

15-11/02/snapchat-ftcjpeg-1280x960.jpg

Ancak gelen son güncelleme birlikte değişen gizlilik politikası şirketin bu amacına ters düşer nitelikte. Snapchat artık kullanıcılarının paylaştığı tüm yazı, fotoğraf veya videolar üzerinden tam yetkiye sahip. İçeriklerinizi depolayabilir, değiştirebilir, TV veya radyo reklamlarında kullanabilir, şirket yararına kullanabilir, yeni yan ürünler için kullanabilir, tanıtım amaçlı kullanabilir veya herkese açık bir şekilde paylaşabilir. 

Bu yeni politikayla şirketin neler planlamaya çalıştığı konusunda henüz bir bilgi yok. Ama bu değişimin sebebinin  bir süre önce Federal Ticaret Komisyonu tarafından “içeriklerinin bir kez görüntülendikten sonra yok olduğu” konusunda kullanıcıları yanıltmakla suçlanmış ve komisyon tarafından içeriklerin tekrar görüntülenebileceğini kanıtlanmış olması olabileceği düşünülüyor.

:: Snapchat kullanıyor musunuz?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Snapchat, Fotoğraflarınızı Kullanabilir!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Kullanmiyorum kafam rahat….

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Telegram Messenger secret chat üzerinden resim ve video gönder tam güvenli olsun.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ne anlamı kaldı güvenli oluşunun. O zaman ne yapıyoruz Telegram secred chat üzerinden gönderiyoruz olup bitiyor.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Güvenemiyom

" Snapchat, Fotoğraflarınızı Kullanabilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Snapchat, Fotoğraflarınızı Kullanabilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Snapchat, Fotoğraflarınızı Kullanabilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "