Okunma

Snapchat gözlüğünün detayları ortaya çıktı


07 Kasım 2016 Pazartesi 04:30
Snapchat gözlüğünün detayları ortaya çıktı

Google, cyborg filmlerinden fırlamış bir tasarıma sahip akıllı gözlüğü Glass ile halk içinde korku ve panik yaratıp insanların birbirini dövmesine neden olurken, Snapchat kendi gözlüğünde daha akıllıca davrandı.

Görünüş olarak şımarık parti çocukları için gösterişleri bir güneş gözlüğünü andıran Snapchcat’in akıllı gözlüğü Spectacles, üzerinde kocaman bir kameraya sahip olmasına rağmen, Google’ın Glass’ı gibi korkutucu, rahatsız edici bir görünüme sahip değil. 

Peki bu cihaz nasıl şarj edilecek?

Snapchat’in patent başvurularında ise gözlükle ilgili daha fazla detay ortaya çıktı.

Gözlüğün kolları kıvrılıp kapanırken, köşelerinde şarj soketleri ortaya çıkıyor. Gözlüğü bu şekilde kutusuna yerleştirdiğinizde ise cihaz kutunun kenarlarında bulunan şarj iğnelerinin üstüne oturuyor. Böylece cihazı şarj etmek mümkün oluyor.

Bu özellik aynı zamanda cihazı şarj etmek için kutusunu da yanında taşımayı gerekli kılıyor ama kutu seçeneği dışında cihazı şarj etmek için ayrıca bir kablo imkanı da olduğu düşünülüyor.

Ancak cihazın şarj arayüzü için akıllı telefonlarda kullanılan micro USB arayüzü dışında başka bir soketin tercih edilmesi, telefonun şarj cihazı ile beraber ikinci bir şarj kablosunu da beraber taşımayı gerektiriyor ki, bu da kullanıcıları çok memnun edecek bir özellik değil.

:: Snapchat’in kameralı gözlüğü de Google Glass gibi halk arasında tepkiye neden olur mu?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Snapchat gözlüğünün detayları ortaya çıktı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bencr cok iyi glass gercekten hem kotu bir kameraya hemde futuristic sacma bir dizayn a ***** fonksiyonun foto/video cekme olmasi bence gayet yeterli

  2. SDN Okuru dedi ki:

    komik olmayan esprilerini yapmasan?

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Google glass gibi olacak. Başta ilgi çekicek sonra unutulacak. Hololens gi konuşulmayacak.

" Snapchat gözlüğünün detayları ortaya çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Snapchat gözlüğünün detayları ortaya çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Snapchat gözlüğünün detayları ortaya çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "