Snapchat kan kaybetmeye devam ediyor!


05 Şubat 2020 Çarşamba 08:45
Snapchat kan kaybetmeye devam ediyor!

Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde de oldukça popüler olan Snapchat, Instagram’ın hikaye özelliğini kullanıcılara sunmasıyla oldukça arka planda kaldı. Geçtiğimiz yılın son dönemlerinde kullanıcı sayısında önemli bir artış olsa da hisse değerleri düşmeye devam ediyor. Snapchat hisse değerleri için dördüncü çeyrek raporları yeterli olmadı.

Snapchat hisse değerleri kan kaybetmeye devam ediyor!

Birçok şirketin dördüncü çeyrek raporlarını sunmasının ardından Snapchat de raporları paylaştı. Bir zamanlar ülkemizde de en popüler uygulamalar arasında yer alan Snapchat, Instagram’ın hikaye özelliğine kavuşmasıyla da kan kaybetmeye başlamıştı. Her ne kadar Instagram hikaye özelliği yerine Snapchat tercih eden önemli bir kitle mevcut olsa da şirketin hisse değerleri önemli bir düşüş gösteriyor.

Snapchat, halka arzından neredeyse iki yıl sonra hala kâra geçemedi. 2019’un dördüncü çeyreğinde 560.8 milyon gelirle, yıllık yüzde 44 artış yaşadı. 241 milyon dolarlık artışa rağmen hisse değerinde önemli bir kayıp yaşıyor.

Snapchat hisse değerleri kan kaybetmeye devam ediyor! - ShiftDelete.Net (1)

Şimdilik en büyük sorunun 2019’un dördüncü çeyreğinde ortaya çıkan 100 milyon dolarlık yasal çözümün olduğu düşünülüyor. 2018‘in dördüncü çeyreğine göre 49 milyon dolar daha fazla para kaybetmesine neden olan hukuki süreç Snapchat’e kan kaybettiren önemli etmenlerden biri oldu. Ayrıca insanlar, Snapchat Hikayelerinden Instagram Hikayelerine geçtikçe halka arz zayıflamaya devam ediyor.

Snapchat CEO‘su geçtiğimiz günlerde bu yıl uygulayacakları 2020 planlarını açıklamıştı fakat uygulama kullanıcıları elinde tutmakta zorlanıyor gibi duruyor. Şirketin bu yıl kullanıcıları tekrar geri kazanmak ve elinde tutmak için nasıl yeniliklerle geleceğini hep beraber göreceğiz.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Snapchat kan kaybetmeye devam ediyor!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  her ünlü olan şeyin piyasadaki süresi 1 ay 😀 😀

" Snapchat kan kaybetmeye devam ediyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Snapchat kan kaybetmeye devam ediyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Snapchat kan kaybetmeye devam ediyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!