Okunma

Snapchat o firmayı satın aldı


26 Aralık 2016 Pazartesi 04:34
Snapchat o firmayı satın aldı

Snapchat, sürekli yenilikler peşinde koşuyor.

Geçen ay piyasaya sürdüğü kameralı gözlüğü de bunlardan biriydi. Ancak firma sadede kameralı gözlüklerle duracak gibi görünmüyor.

Facebook’u kıskançlıktan kudurtan ve dev sosyal ağın yaptığı bütün satın alma tekliflerini geri çeviren Snapchat şimdi İsrailli bir artırılmış gerçekli şirketini satın aldığını duyurdu.

Snapchat’in artırılmış gerçeklikle ne işi var?

Artırılmış gerçeklik konusunda kilit teknolojiler üreten İsrailli Cimagine şirketini 40 milyon dolar ödeyerek satın alan Snapchat’in bu teknoloji sayesinde gözlüklerini geliştireceği düşünülüyor. 

Microsfot Hololens veya Google Glass gibi, artırılmış gerçeklik teknolojisine sahip gözlükler üretmesi, akıllı telefonlar üzerinde AR görüntüler oluşturması mümkün olacak Snapchat’in böylece Facebook’un Oculus Rift’i ile rekabete girmesi de beklenebilecek.

Cimagine şirketi, mobil cihazlar üzerinde, ev eşyalarının sanal olarak yerinin değiştirilmesini sağlayan bir uygulama sunuyordu. 

Snapchat’in bu teknolojiyi baz alan yeni bir mobil uygulamayı ve hatta yeni nesil gözlüğünde akıllı özellikleri devreye alabileceği düşünülüyor.

:: Sizce Snapchat Cimagine ile nasıl bir uygulama geliştirecek?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Snapchat o firmayı satın aldı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Hangi firmayı satın aldı Tolga kardeş. Anlayamadım. Merakta ettim gibi.

    Yahu bu başlıkları ne diye atıyorsunuz, anlamsız.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Microsfot… yazım hatası

" Snapchat o firmayı satın aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Snapchat o firmayı satın aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Snapchat o firmayı satın aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "