Okunma

Snapchat yeni özelliği ile herkesi şaşırtacak!


15 Mart 2019 Cuma 21:45
Snapchat yeni özelliği ile herkesi şaşırtacak!

Sunulan tüm satın alma tekliflerinin geri çevrilmesi ile birlikte Snapchat’e adeta savaş açan Facebook, Hikayeler ile başladığı özellik kopyalama sürecinin sonunda Snapchat‘i tahtından indirmeyi başararak ciddi kullanıcı kaybı yaşattı.

Günümüzde popülerliğini yitirerek aktif kullanıcılarını kaybetmeye başlayan uygulamanın bu düşüşüne engel olmak için yeni özellikler geliştiriyor. Bunlardan birisi de yakın zamanda kullanıma sunulacak olan oyun odaklı servis olacak.

Snapchat oyun dönemini başlatacak!

Cheddar‘ın yayınladığı habere göre, platforma olan ilginin artırılabilmesi için 4 Nisan tarihinde Los Angeles’da düzenlenecek olan bir etkinlikte; Snapchat’in, Project Cognac olarak adlandırılan mobil oyun platformu tanıtılacak. Platform ayrı bir uygulama olmayacak. Bunu Facebook Gaming ile benzer şekilde, Snapchat‘in içerisine entegre edilen bir sekme olarak düşünebilirsiniz.

Snapchat oyun dönemini başlatacak!

Bu sekme içerisinde özel olarak geliştirilen oyunlara yer verilecek. Yani, Snapchat uygulaması için özel olarak geliştirilen oyunlar kullanıcılara sunulacak.

Son çeyrekte gelirini yüzde 36 artırarak kendini toparlamaya başlayan Snapchat bu özellik sayesinde oyuncuların ilgisi çekmeyi ve buna bağlı olarak büyümeyi hızlandırmayı hedefliyor. Ayrıca, Snapchat’in oyunlar üzerine çalışmalar yürüten Prettgreat ve PlayCanvas isimli şirketleri satın aldığını belirtmek isteriz.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Snapchat yeni özelliği ile herkesi şaşırtacak!”

  1. Wepa dedi ki:

    Apple 1 numara

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Snapchat olöasaydı bugün 24 saatlik hikayeler olmazdı.

  3. ibrhm dedi ki:

    snapchat bitmiştir kullanan kalmadı.

" Snapchat yeni özelliği ile herkesi şaşırtacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Snapchat yeni özelliği ile herkesi şaşırtacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Snapchat yeni özelliği ile herkesi şaşırtacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "