Okunma

Snapchat yeni planı ile sahalara geri dönüyor!


19 Kasım 2018 Pazartesi 21:00
Snapchat yeni planı ile sahalara geri dönüyor!

Instagram’ın hikaye özelliğini kullanıma sunmasıyla birlikte, kullanıcı sayısı azalan Snapchat AR geliştiricileri programı ile markalarla iş birliği yaparak eski kitlesine ulaşmayı hedefliyor!

Snapchat AR geliştiricileri programı detaylandırıldı!

Popüler sosyal medya platformlarının, Snapchat’in içinde bulundurduğu çoğu özelliği kendi uygulamalarına entegre etmesiyle birlikte, Snap’e olan ilgi gün geçtikçe azaldı. En son masaüstü uygulamasıyla gündeme gelmeye çalışan şirket, istediği etkiyi yaratamadı.

Şirketin son planı ise daha fazla markayla iş birliği yaparak, uygulama üzerindeki filtrelerle yaratıcı reklamlar oluşturmak. Daha önce Audi, Hasbro gibi büyük şirketler ile sponsorlu marka içerikleri oluşturan uygulama, daha yaratıcı fikirler üretebilmek için “Lens Creative Partners” programı ile AR içerik geliştiricilerini markalarla birleştiriyor.

Snapchat AR geliştiricileri programı detaylandırıldı! SDN-1

İşletme fonksiyonları, reklam politikaları ve satın alma modelleri gibi önemli konularla ilgili titiz bir kurs alan ilk 30 AR içerik geliştiricisine sertifikaları verildi. Önümüzdeki birkaç ay içinde 100’ün üzerinde AR içerik geliştiricisi daha programa dahil edilecek. Bu sayede daha fazla marka ile iş birliği yapmayı hedefleyen Snapchat, AR filtrelerini yaratıcı bir reklam aracı olarak kullanabilecek.

Peki, sizce platform eski kitlesine ulaşabilecek mi ve halen uygulamayı kullanmaya devam ediyor musunuz?
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Snapchat yeni planı ile sahalara geri dönüyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Snapchat yeni planı ile sahalara geri dönüyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Snapchat yeni planı ile sahalara geri dönüyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "