Okunma

Snapchat’e para yağıyor


30 Mart 2017 Perşembe 08:00
Snapchat’e para yağıyor

Son birkaç yılda popülerliği zirve yapan uygulama Snapchat’in sahibi olan ebeveyn şirket Snap Inc.’te bayram havası esiyor.

Her şey bir anda değişti

Mart ayının başında halka arz edilen Snap Inc., 3.5 milyar dolar topladığı seansta, Alibaba’dan sonra tarihin gördüğü en büyük hacimli arzın başrolündeydi. Daha ilk günündeyken hisseleri yüzde 44 değerlenmişti. Fakat Snapchat gibi yenilikçi bir platforma temkinli gözlerle bakan analizcilerin yaptığı olumsuz yorumlarla bu zafer sekteye uğramıştı. Borsadaki ilk 2 haftasında hisseleri bir miktar değer kaybetmiş, ve Snapchat’e güvenmeyen finans analizcileri yatırımcılara hisseleri elden çıkarmalarını tavsiye etmeye başlamıştı. Bu pazartesiye kadar sadece 2 analizci Snapchat’in hisselerine “alınabilir” yorumu yapıyordu.

17-03/30/snapchat-sdn-1.jpg

Snapchat yatırım dünyasında kafa karıştırmaya başlamışken, dün heyecanlı bir gelişme yaşandı. Amerika’nın en büyük yatırım bankaları olan Goldman Sachs, Morgan Stanley, Jefferies ve daha birçok isim, Snap’in hisseleri için “satın alın” tavsiyesi verdi. Daha açıklamanın dumanı üstündeyken Snap hisseleri yüzde 4 değer kazandı. Dev bankaların onayıyla birlikte, yatırımcılar Snap’ten hisse almak için emir yağdırıyorlar.

Jefferies, 2020 yılında mobil reklamlarına harcanan paranın TV reklamlarına harcananla eşdeğer olacağını öngördüklerini, ve Snap’in bu fırsatı kaçırmayacağın inandıkları yorumunu yaptı. Tam ekran video reklamlar, sponsorlu lensler ve geo-filtreler ile reklam almaya başlayan Snapchat’in, reklam fikirleri konusundaki yeni ve yaratıcı hamlelerinin dev yatırım şirketlerinin ilgisini çektiği konuşuluyor.

Pazartesi günü sadece 2 adet satın alım değerlendirmesi olan Snap, dev bankaların göz kırpışından sonra şu anda Wall Street analizcilerinden 12 “satın alın”, 11 “bekleyin” ve 6 “satın” değerlendirmesine sahip. Snap ve kurucu CEO’su Evan Spiegel‘in bu yeni gelişmeye nasıl bir hamleyle karşılık vereceği merakla bekleniyor.

:: Snapchat kullanıyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Snapchat’e para yağıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    1 yıl sonra snapchatın hiç bi özelliği kalmıyacak aynı foursquare ve swam gibi

" Snapchat’e para yağıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Snapchat’e para yağıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Snapchat’e para yağıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "