Okunma

Snapdragon 810 Windows Phone’lara Geliyor!


03 Şubat 2015 Salı 10:00
Snapdragon 810 Windows Phone’lara Geliyor!

Qualcomm’un üst sınıf çipi Snapdragon 810, Windows Phone cihazlara geliyor. Şirketten yapılan resmi açıklamaya göre, Windows Phone modelleri 2015 yılı içinde yeni işlemciye kavuşacak.

:: Windows Phone’a 8 Çekirdek Desteği Geliyor!

8 çekirdekli yüksek performans

Birçok amiral gemisinin gücünü alacağı Snapdragon 810‘lu Windows akıllı telefonların geliş dönemi ise 2015 yılının sonları olarak açıklanmış durumda.4 adet Cortex-A57 ve 4 adet Cortex-A53 çekirdeğinden oluşan 8 çekirdekli 64 bit Snapdragon 810, Adreno 430 grafik işlemcisi ile tam 4K desteği sunuyor. 

15-02/03/gsmarena_001-7.jpg

Microsoft – Qualcomm işbirliği sürüyor

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Microsoft porföy ve ürün yöneticisi Juho Kokkohen, Qualcomm Snapdragon 810 ile müşterileri için yüksek işlem gücü, zengin multimedya, yüksek performanslı grafik ve kablosuz bağlantı çözümü sunduklarını vurguladı. Bakalım Microsoft’un Snapdragon 810 çipli Lumia modelleri ne zaman ortaya çıkacak?

:: Sizce Snapdragon 810 Windows Phone’ları daha ilgi çekici hale gelmesini sağlar mı?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

24 yorum - “Snapdragon 810 Windows Phone’lara Geliyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Neden basit kullanıcıların yüksek donanımlı cihaz fanatiktliği yüzünden kaynaklanıyor. insanlar cihaz alırken ihtiyaçlarına yada sistem performansına bakmıyorlar hep en yüksek donanımlı cihazları istiyorlar

 2. mmrtylmz dedi ki:
 3. SDN Okuru dedi ki:

  03.02.2015 / 20:44 SDN okuru olan arkadaşım sen neyin kafasını yaşıyorsun, 2 senedir kullanıyorum bu sistemi mükemmel bir sistem dediklerinin hiçbirisi gerçek değil. Lütfen doğru bilgilendirme yapalım WP' nin tek sorunu mağazadaki uygulama sayısının az olması başkaca bir eksik yok. Kullanmadan kafadan sallama lütfen.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  hepsiburadada vardı galiba

 5. SDN Okuru dedi ki:

  kutucuklar Snapdragon 810 öyle bir zorlar ki inanamazsın.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bence tegra x1 bu yıl daha mantıklı olacaktır. Hatta İntel bile bu yıl için tercih edilebilir. Snp-810 un işi zor, piyasada baya güven kaybı oluştu.

 7. Dea dedi ki:

  Vay Be Androidden Önce Windows Phone Büyük Atak Microsofttan Helal

 8. SDN Okuru dedi ki:

  WİNDOWS 10 MASAÜSTÜ, LAPTOP, TAPLED VE TELEFONLARDA AYNI OLCAK. YANİ BU CLASH OF CLANSI İSTEDİĞİN HER PLATFORMDA OYNAYABİLECEĞİN ANLAMINA GELİYOR. TABİ ÖNCE MAĞAZAYA CLASH OF CLANS GELMESİ LAZIM…

 9. SDN Okuru dedi ki:

  SATILMADIĞI İÇİN HİÇ BİR MAĞAZADA YOK AMA BELKİ BİR UMUT TEKNOSADA BULABİLİRSİN. ONUN DIŞINDA MAĞAZADA BULMAN ZOR. İNTERNETTENDE BİR KAÇ YERDE VAR AMA GÜVENİLİR DEĞİL.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  1 haftadır lumia 930 bakıyorum ama bulamıyorum. Müşterinin bu kadar çabalamaması lazım. Microsoft Türkiye yatışa devam.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Eğer bu olursa hemen wp snapdragon 810 lu modelini alirim. (iphone 6 ve htc one m8 kullanicisi olmama rağmen) wp olağanüstü stabil olur o zaman birde uygulama sayisi artsa akilli telefon ekosisteminde tek olur.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Zaten wp hızlı bi sistem sd 810 ile uçar o cihazlar ama mağazada doğru düzgün oyun olmadığı için ne kadar faydası olur bilmem

 13. nyoo dedi ki:

  Önümüzdeki 10 yýl içerisinde mobil operatörlerin ürün satýþlarýnýn %95 ve üzerinin mobil internet hizmeti olacaðýný, ARM tabanlý sistemlerin masaüstü bilgisayar sistemlerinde hakim hale geleceðini ve x86 mimarisinin son bulacaðýný, bununla birlikte Chrome ve bunun gibi açýk kaynak kodlu iþletim sistemlerinin piyasayý eline geçireceðini, yazýlýma para verme döneminin büyük oranda sona ereceðini, internet sistemlerindeki geliþmelere baðlý olarak iþletim sistemlerinin de buluta taþýnacaðý ve istenilen cihazdan buluttaki bilgisayarýnýzý kullanacaðýnýzý, ARM tabanlý mikroiþlemcilerin sanayi ürünlerinde de sýklýkla kullanýlacaðý, misalen; otomobilinizle senkronize olup size aracýnýzla ilgili arýza, yakýt tüketimi vb. gibi verileri anlýk olarak takip etmenizi gibi yenilikleri yaþamamýz mümkün olacak.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Gerek yok aslında ama hava atmak için telefon alanlar için tercih sebebi olabilir. (l820)

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Windows phone da çok az oyun var e ne gerek var Snapdragon 810 ' a He yani bence israf hani google Play ve app store ' daki uygulamaların toplamından % 1-2 fazla olsa uygulama sayısı çok Google play dekinden fazla olsa shapdragon 810 u kullan ama uygulama sayısı az israf yani

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Snapdragon 400 yeter fazla bile lumialara nasıl olsa üst seviye lumiaları kimse almıyor

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Sene sonu mu? Şaka mı bu

 18. SDN Okuru dedi ki:

  sd810 ile wp uçar demedi demeyin 😀

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Isınma Sorunları Lumia'lardada Olmasın !

 20. TheFame dedi ki:

  Sonunda Microsoft tarafýnda da kapalý kaynak kodlu denilip iþlemci üzerinde çok düþünülmeden geçilen cihazlar görmeyeceðiz
  Umarým yazýlýmý stabil tuttuðu gibi donaným ve maðazayýda daha üst seviyelere taþýr Microsoft

 21. __kadýköyRAP__ dedi ki:

  flood yapmayýn kardeþim

" Snapdragon 810 Windows Phone’lara Geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Snapdragon 810 Windows Phone’lara Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Snapdragon 810 Windows Phone’lara Geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "