Snapdragon 855 özellikleri güvenlik için güncellendi


26 Haziran 2019 Çarşamba 06:02
Snapdragon 855 özellikleri güvenlik için güncellendi

Qualcomm‘un TSMC’ye ürettirdiği Snapdragon 855, uzun süredir beklenen güvenlik sertifikasına sonunda kavuştu. Common Criteria EAL-4+ belgesini elde eden SoC (bir çip üzerindeki sistem) markası, bir akıllı kart düzeyinde güvenlik hizmeti sunmaya hak kazanan ilk işlemci oldu. Bu sayede özellikleri güncellenen Snapdragon 855, güvenlik konusunda yeni ve üst bir seviyeye ulaştı.

Snapdragon 855 özellikleri sayesinde işler kolaylaştı

Yeni nesil işlemcinin kazandığı sertifika; Snapdragon 855’in çok daha rahat kullanılmasını sağlıyor. Zira Common Criteria EAL-4+ isimli doküman sayesinde üreticiler, bundan böyle, ödemeler adına kodlanan kimlik doğrulama sistemleri, şifreleme anahtarları ve eSIM yönetimi gibi uygulamalar için ayrı bir güvenlik yongası kullanmak zorunda değiller. Bunun sebebi, Snapdragon 855’in bu atılımdan itibaren tek başına yetkin ve güvenli bir depolama alanı olarak tanımlanması.

Snapdragon 855 özellikleri

Bu izin ile beraber üretici firmalar özel güvenlik yongalarını kullanmayı bırakabilir, tasarımları basitleştirebilir ve maliyetleri düşürebilir. Sertifika, buna ek olarak, geriye dönük bir şekilde daha önce üretilen ancak üretimi yine de devam eden (yeni sevkiyatlardan itibaren) tüm yeni Snapdragon 855 cihazları için geçerli olacak.

İşler, bu tür bir sertifika işleminden önce daha zordu. Telefon üreticilerinin ilgili işlemlerin bel kemiğini oluşturan hassas verileri barındırması adına ayrı bir güvenlik yongası kullanmaları gerekiyordu. Özellikle Gatekeeper ve StrongBox platformlarında uygulanan katı güvenlik kuralları, ticari markaları çok zorluyordu.

Snapdragon 855 olan telefonlar

Snapdragon 855 olan telefonlar artık daha özgür

Sadece güvenlik sebebiyle gereken ek maliyetlerin ekipler üzerinde yarattığı baskı, Snapdragon cihazlarının iç tasarımıyla ilgili yapılan planları aksatıyordu. Bu bağlamda, maliyet tasarrufu sayesinde daha şık ve daha işlevsel iç tasarımlar gelebilir. Ayrıca bu onaylama işlemi, hali hazırda sevkiyat için yola çıkarılmış olan Snapdragon 855 cihazları (eskisi gibi ayrı bir güvenlik çipiyle gelen versiyonlar) için pek bir şey ifade etmese de (sertifikasyon geriye dönük bir şekilde geçerli olsa da), gelecekte üretilecek olan Snapdragon 855 ve Snapdragon 800 serisi ürünleri için büyük bir anlaşma. Snapdragon 855 olan telefonlar, büyük bir esneklik kazandı.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Snapdragon 855 özellikleri güvenlik için güncellendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Snapdragon 855 özellikleri güvenlik için güncellendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Snapdragon 855 özellikleri güvenlik için güncellendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2