Okunma

SNC, İnce İstemcisini Yeniledi


08 Mart 2008 Cumartesi 22:00
SNC, İnce İstemcisini Yeniledi
Fiziksel boyutları son derece küçük olan ve içinde hiçbir mekanik bileşen barındırmayan, uygulamaları kendi üzerinde değil merkezi sunucudan çalıştıran kişisel bilgisayarlara ince istemci deniyor. Sabit disk ve disket sürücü de ihtiva etmeyen bu cihazlar, işletim sistemini flash üzerinde kuruyor. Böylece daha düşük arıza oranı, ince tasarımı sayesinde ferah çalışma alanı ve sessizlik sağlayan ince istemciler, ayrıca merkezi olarak yönetilmeleri ve bilgilerin sunucuda saklanmasıyla veri güvenliği de sunuyor.

SNC, bu özellikleri taşıyan ince istemcilerini yeniledi. İşletim sistemi olarak Windows XP içeren, 1,4 kg ağırlığındaki yeni cihazlar 60 W adaptörle çalışıyor. Entegre VIA 800 MHz işlemci ve 256 MB IDE Flash bellek kullanan SNC ince istemciler, 24 bit renkte 1024 x 780 çözünürlüğü destekliyor. Yeni SNC İnce İstemci, 256 MB RAM ve 512 MB RAM şeklinde iki farklı modelde piyasaya sürülüyor.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: SNC
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" SNC, İnce İstemcisini Yeniledi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere SNC, İnce İstemcisini Yeniledi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda SNC, İnce İstemcisini Yeniledi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "