Okunma

Son 10 Yılın Teknoloji Hataları


21 Mayıs 2009 Perşembe 13:32
Son 10 Yılın Teknoloji Hataları

Time dergisinin hazırladığı bu liste içersinde tahmin edemeyeceğiniz birçok ürün bulunuyor. Milyarlarca dolar harcanan bu ürünler ne yazık ki tutmadı. Bazıları tutsa bile harcanan maliyeti karşılamıyor. Liste şöyle:

1 – Microsoft Vista
2 – Gateway
3 – HD DVD
4 – Vonage
5 – YouTube
6 – Sirius XM
7 – Microsoft Zune
8 – Palm
9 – İridyum
10 – Segway 

Youtube gibi günde milyonlarca kişinin girdiği bir sitenin neden zarar ettiğini daha önceki yazılarımız da sizlerle paylaşmıştık. Bizi şaşırtan diğer bir ürün ise listenin birinci sırasında yer alan Windows Vista oldu. Microsoft’un bu yazılı kullanıcıların büyük tepkisini çekse de birçok bilgisayar üreticisi bu işlem sistemiyle birlikte sistemlerini satıyor.

Bu kadar desteğe rağmen ürünün zarar etmesi oldukça şaşırtıcı aslında. Windows Vista işletim sisteminin küresel payı yüzde 24. Beklentilere göre bu oranın 2009 yılının başlarında yüzde 50’nin üzerinde olması bekleniyordu. Microsoft’un diğer zarar ettiği bir ürün ise zune oldu.

::
Kendi listenizi bizimle paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Son 10 Yılın Teknoloji Hataları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Son 10 Yılın Teknoloji Hataları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Son 10 Yılın Teknoloji Hataları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "