Okunma

Son 6 Ayda Xbox’cılar Ne Oynadı?


07 Ağustos 2009 Cuma 11:46
Son 6 Ayda Xbox’cılar Ne Oynadı?

Oyun dünyasına her geçen gün yeni bir yapım ekleniyor. Tabii bunların içinden başarılı olanları uzun süre oynanabiliyor. Aşağıdaki listede son 6 ay içinde Xbox360 konsolunda en çok oynanan 11 yapım yer alıyor. Bazıları neden o kadar çok oynanıyor diye şaşırabilirsiniz. Bunun nedeni yeni piyasaya çıktıklarından ya da daha eskiden satışa sunulduklarından olabilir.

11. GTA 4

(Oyuncu başına oynama süresi: 10.1 saat)

 

Aralık 2008’in başlarında satışa sunulan GTA 4, kullanıcılar tarafından beğenilmiş ve yüksek puanlara layık görülmüştü. Yapımda, GTA 3’den hatırladığımız Liberty City‘de, Amerika’ya eski günlerini unutmak için gelen Niko Bellic‘i canlandırıyorduk.

10. Street Fighter IV

(Oyuncu başına oynama süresi: 11.4 saat)

 

Xbox360 için 2009’un Şubat ayında piyasaya çıkan Street Fighter 4, serinin önceki oyunlarından bir şey kaybetmemiş bir şekilde, yepyeni grafikleri ve yeni karakterleri ile geri dönmüştü.

9. Resident Evil 5

(Oyuncu başına oynama süresi: 13.1 saat)

Capcom‘un senelerdir devam eden başarılı serilerinden biri olan Resident Evil, beşinci oyunuyla Xbox360’a 2009 Mart ayında satışa çıkmıştı ve bizi Afrika’ya zombi avlamaya götürüyordu.

 

8. Left 4 Dead

(Oyuncu başına oynama süresi: 16.4 saat)

Sanal dünyadaki zombi oyunları arasında en başarılı yapımlardan biri olan Left 4 Dead, Kasım 2008’de çıktığı tüm platformlara zevkli ve eğlenceli bir oynayış sunmuştu.

 

7. Call of Duty 4: Modern Warfare

(Oyuncu başına oynama süresi: 17.3 saat)

Şu sıralar ikincisi gündemde olan Call of Duty 4: Modern Warfare, 10 Kasım 2007‘da piyasaya çıktı ve serinin diğer oyunlarından farklı olarak bizi modern savaşlara soktu.

6. Fable 2

(Oyuncu başına oynama süresi: 18.0 saat)

 

İlk oyunun kaldığı yerden 500 yıl sonrasını konu alan Fable 2, 2008’in Ekim ayında satışa sunuldu. Albiol topraklarında bu kez soylu ve onurlu bir kahraman ya da paragöz ve bencil bir kötü adam olabiliyoruz.

5. Halo 3

(Oyuncu başına oynama süresi: 22.0 saat)

 

2007 Eylül ayında raflara gelen Halo 3 de önceki oyunları gibi çok tutulmuştu ve nerdeyse 2 sene geçmesine rağmen en çok oynanan 5. yapım.

4. Rock Band 2

(Oyuncu başına oynama süresi: 26.6 saat)

En iyi müzik temalı oyunlardan biri olan Rock Band 2, 2008 Eylül ayında Xbox360 için piyasaya sürüldü ve bize arkadaşlarımızla bir grup olarak müzik yapma zevkini tattırdı.

3. Gears of War 2

(Oyuncu başına oynama süresi: 28.2 saat)

Epic Games’in yapımcılığını üstlendiği Gears of War, Xbox360 için 7 Kasım 2008’de satışa sunuldu. Oyunun özellikle grafikleri çok beğenildi.

2. Fallout 3

(Oyuncu başına oynama süresi: 31.2 saat)

Morrowind ve Oblivion gibi mükemmel RPG oyunlarıyla tanınan Bethesda Softworks, Ekim 2008’de yine piyasaya mükemmel bir oyun sürdü. Fallout 3, nükleer kıyametten 200 yıl sonra doğup 18 yaşına gelen bir gencin maceralarını içerir.

1. Call of Duty: World at War

(Oyuncu başına oynama süresi: 37.7 saat)

Call of Duty, ilk üç oyununda İkinci Dünya Savaşı temalı yapımlar ortaya çıkarmıştı. Dördüncü oyununda bir değişiklik yaparak bizi günümüz savaşlarına sokmuştu. Serinin beşinci halkasında yine İkinci Dünya Savaşı’ndaki cephelere dönüyoruz.

:: Bu oyunlardan hangilerini oynadınız?

Yazan: Emre İliksiz
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Son 6 Ayda Xbox’cılar Ne Oynadı?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    neredeyse hepsini oynadım.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    ben ve 6000 kişil aşiretim hep mario oynadı belki neden listede yok?
    kim ne oynadı bilenemez bunlar satış rakamıdır. korsan oyun orjinal oyundan 54 kat daha fazla sattığı için bunlar da yanlış

" Son 6 Ayda Xbox’cılar Ne Oynadı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Son 6 Ayda Xbox’cılar Ne Oynadı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Son 6 Ayda Xbox’cılar Ne Oynadı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "