Son dakika: Google, kararını açıkladı


15 Aralık 2019 Pazar 17:55
ABONE OL
Son dakika: Google, kararını açıkladı

Google ve Rekabet Kurumu arasında yapılan toplantılardan bir sonuç alınamadı. Rekabet Kurumu’nun Google’a haksız rekabetten dolayı ceza kesmesinin ardından, Google iş ortaklığı yaptığı firmalara mektup gönderdi. Kısa süre içinde Google açıklama yaparak kamuoyunu bilgilendirdi. Yapılan açıklamayı aşağıda bulabilirsiniz.

Google açıklama yaptı

Google konuyla ilgili bir açıklama yayınladı. Google, açıklamasında Rekabet Kurumu’nun kararı doğrultusunda Android iş ortakları ile olan anlaşmalarda değişiklik yaptıklarını belirtti. Kasım ayında bu değişikliklerin Rekabet Kurumu tarafından uygun verilmediği kararına da değinildi.

İşte Google’ın yaptığı açıklama:

“Ağustos ayında Rekabet Kurumu’nun kararı doğrultusunda Android iş ortaklarımızla yaptığımız anlaşmalarda değişiklikler yapmıştık. Kasım ayında, Rekabet Kurumu bu değişikliklerin uygun olmadığı ve bu anlaşmalarla operasyonlarımızı sürdüremeyeceğimiz yönünde karar verdi. Türkiye’deki kanunlarla uyumlu bir şekilde çalışabilmemiz için iş ortaklarımızı Türkiye’de yeni çıkacak Android telefon modelleri ile ilgili anlaşma yapamayacağımız konusunda bilgilendirdik.

Tüketiciler mevcut cihaz modellerini satın almaya devam edebildikleri gibi, halihazırda mevcut cihazları ve uygulamaları da normal şekilde çalışmaya devam edecektir. Google’ın diğer ürün ve servisleri durumdan etkilenmeyecektir. Rekabet Kurumu ile bu konunun olabilecek en hızlı şekilde çözümü için çalışmayı sürdürmekteyiz.”
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
64 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Mandacı zihniyet hortlamış burdada!

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Neden Google açıklama yapacak, aha kararını açıkladı babalara geldik gibi haberler yapıyorsunuz? Neden muhtacız algısı yaratıyorsunuz? Sadee benim değil, sizin de ülkeniz burası; çıkarlarımızı koruyacağız, uymayan firmalara biz yaptırım uygularız.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Google haklı saçma sapan kesilen cezanın karşılığı bu. Gereksiz milliyetçilik kasmayın.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

ayni cezayi butun avrupa ulkleri kesince ve google pasa pasa odeyince sacma sapan degil, turkiye kesince sacma sapan mi oldu? seni gidi sayin trol seni.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Hangi ülke neden dolayı ceza kesmiş açıkla o zaman

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

akp allah belanı versin bir defol git artık şu ülkenin başından. keyif aldığımız ne varsa ya yasaklıyorsun yada vergi manyağı yapıyorsun. ülkeyi batırdılar şimdi nerden para bulsak diye önüne gelene ceza kitliyosun.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Elindeki cihazı sadece sosyal medya ve oyun için kullanan kişiler çıkıp da yorum yapmıyor mu? Giderse gitsinmiş. Bakın arkadaşlar bu cihazlar da başka işlerde yapılıyor. Siz yapamıyorsunuz diye kimse kullanmıyor değil. Burada Google haklı haksız meselesi değil. Mesele inatlaşarak bir çözüm üretilmemesi. APK yükleriz diyen sivrilerde hem google a posta koyuyor hemde adamın uygulamasını yok öyle yok böyle yüklerim diyor.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

biz alışkınız geri adım atmaya

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Daha önceleri örneklerini, paypal, booking de ve haksız rakabet olmasada wikipedia da görmüştük. Haksız rekabet olayında öncelikle düşüncemi belirtmek isterim devletimin yanındayım ve bu kararın keyfi olmadığını, haklı olduklarını düşünüyorum. Defauld browser kullan diyorsa kurul defauld yapacaksın bu vb kurala başka ülkelerde paşa paşa uyuyorsan benim ülkemde de paşa paşa uyacaksın. alternatif denilmiş onada değinelim yaani google altyapısı kullanan bir arayüzden ibaret o yüzden bildiğim kadarıyla yandex kullanılabilir belkide çok isteniyorsa android maketin dışarıdan app si yüklenir manuel yoldan yüklemeleri yapılır ama bu kararlı duruştan vazgeçilemez. işin özü paşa paşa ödeyeceksin o cezayı google.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Google giderse hem android hem playstore hemde google altyapısını kullanan bütün uygulamalar gidecek yani google oyun hesaplarına erişemeyeceksiniz onun dışında android zaten full google uygulamarıyla yönetiliyor farkında değilsiniz.

" Son dakika: Google, kararını açıkladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Son dakika: Google, kararını açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Son dakika: Google, kararını açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  2. 2 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  3. 3 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  4. 4 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  5. 5 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  6. 6 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!
  7. 7 Telefon ile sahte para testi yaptık! Microcase inceleme Telefon ile sahte para testi yaptık! Microcase inceleme
  8. 8 Apple Watch almak için 5 sebep! Apple Watch almak için 5 sebep!
  9. 9 Bayram harçlıkları ile alınabilecek teknolojik ürünler Bayram harçlıkları ile alınabilecek teknolojik ürünler
  10. 10 ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik