Okunma

Son Hedef, Yeni Yamalar


11 Mayıs 2008 Cuma 21:00
Son Hedef, Yeni Yamalar
Microsoft‘un geçtiğimiz salı yayınladığı ve bazılarını yüksek önem derecesine sahip olarak işaretlediği yamalar, son kullanıcılara saldırılar olarak geri dönüyor. Bunun temel sebebi, hâlen bu yamaların uygulanmadığı bilgisayarların olması veya açıkların tam olarak giderilememiş olması. Her ne kadar saldırıların birçoğu etkisiz olsa da güvenlik tehditleri sürüyor.

Hangi Bilgisayarlar Etkileniyor?

En son saldırılarda Windows Metafile (WMF) veya Enhanced Metafile (EMF) dosya türlerinin oluşturduğu çeşitli gedikler başrolü oynuyor. Güvenlik uzmanlarının yaptığı açıklamaya göre, GDI (Graphics Device Interface) açığı saldırılarını deneyen birkaç site bulduklarını ama bir şekilde kötü niyetli kodun karşı makinede tam olarak çalıştırılamadığı belirtiliyor. Etkilenen işletim sistemleri arasında SP1’li Windows Vista ve Windows Server 2008’de bulunuyor.

Bilgi için: Microsoft (İngilizce)
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “Son Hedef, Yeni Yamalar”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bu adamlar ne yaptıklarını bilmiyorlar hackerlar artık windowsu ziyaret ediyorlar kaç kişi güncelliyorki bilgisayarını …

Geri bildirim