Sonos ve Google gerilimi sürüyor: Sonos dava açtı


30 Eylül 2020 Çarşamba 11:30
Sonos ve Google gerilimi sürüyor: Sonos dava açtı

Akıllı hoparlörler ve dahil kablosuz ev ses ürünleri üreticisi olan Sonos, bu yılın başlarında Google’a bir dava açmıştı. Davanın gerekçesi ise rekabet ortamının kısıtlanmasıydı. Şimdi ise Sonos yeni bir dava daha açıyor. Sonos, 5 speaker hoparlörünün patentini ihlal ettiği gerekçesiyle Google’a yeni bir dava açtı. Sonos ve Google gerilimi iyice artıyor.

Sonos ve Google arasındaki gerilim dava ile daha da artıyor

Sonos, arama devine karşı beş patenti daha ihlal ettiği gerekçesiyle yeni bir dava açtı. Patentler, Trueplay ayarlama aracı da dahil olmak üzere Sonos’un en iyi bilinen özelliklerinden bazılarının temelini oluşturan teknolojileri kapsıyor. Bu yeni dava Sonos ile Google arasında devam eden yasal sürecin yeni bir aşaması olarak karşımıza çıkıyor.

Sonos ve Google gerilimi-01

Sonos ilk olarak bu yılın başlarında Google’a karşı açtığı davada, kendi teknolojisini kopyaladığını ve rekabeti kısıtlamak amacıyla nüfuzunu kötüye kullandığını iddia etmişti.

Sonos yalnızca Google’ın değil aynı şekilde Amazon’un da her iki şirketin de toplamda 100 patenti ihlal ettiğini söylemişti. Bunun ardından açılan yeni davada Google’ın, kablosuz hoparlörlerin birbiriyle senkronize olmasını sağlayan bir teknolojiyi ayrıntılarıyla anlatan biri de dahil olmak üzere beş hoparlör patentini ihlal ettiği söyleniyor.

Haziran ayında Google, Sonos’un arama, yazılım, ağ iletişimi ve ses işleme teknolojilerini lisans ücreti ödemeden kullandığını iddia ederek Sonos’a karşı çıktı. Karşılıklı restleşmelerin yaşandığı süreçte iki taraf da birbirini suçluyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sonos ve Google gerilimi sürüyor: Sonos dava açtı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sonos ve Google gerilimi sürüyor: Sonos dava açtı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sonos ve Google gerilimi sürüyor: Sonos dava açtı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  2. 2 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  3. 3 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  4. 4 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  5. 5 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  6. 6 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  7. 7 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
  8. 8 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası
  9. 9 Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama! Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama!
  10. 10 Ortalığı dağıtacak Fuji X-S10 inceleme! (Dünyada ilk) Ortalığı dağıtacak Fuji X-S10 inceleme! (Dünyada ilk)