Okunma

Sony 3D Gözlük Fiyatlarını Açıkladı


10 Mart 2010 Çarşamba 08:15
Sony 3D Gözlük Fiyatlarını Açıkladı

3D teknolojisi önümüzdeki yıllarda evlerimizin vazgeçilmezi haline gelecek. Firmalar, bu uğurda ürünlerini üçüncü boyuta uyarlamak için büyük yatırımlar yapıyorlar. Teknoloji firmaları teker teker, 3D gösterim özelliği olan televizyon modellerini dünyaya tanıtmaya başladı. 2010’un sonlarına doğru başlayacak olan evlerdeki 3D keyfi 2011 yılında tavan yapacak.

Sony bu teknolojinin geleceğinden o kadar eminki, 2012‘ye kadar televizyonlarının yüzde 50‘sini 3D‘ye uygun şekilde üreteceğini açıklamıştı.

Sinemadaki hesap eve uymayacak

Ancak, 3D konusunda esas keramet televizyonda değil ne yazık ki gözlükte. Normalde iki farklı görüntüden oluşan ve çıplak gözle bakıldığında sadece bulanıklık görülen stereoscopic kareler ancak özel gözlükler sayesinde üç boyutlu hale geliyor.

 

 

Haliyle, bu teknolojinin yaygınlaşmasında aslında esas anahtar 3D gözlüklerin fiyatları olacak. Bu yüzden firmalar, sadece kendi televizyonlarında çalışacak olan 3B’lu gözlükler üretiyor. Toshiba‘dan sonra Sony de gözlükleriyle ilgili açıklama yaptı.

Firma, piyasaya süreceği ve bu teknolojiye uygun olarak tasarladığı televizyonlarıyla birlikte tüketicilere iki tane özel gözlük hediye edecek. Kullanıcılar daha fazla gözlüğü ise ayrıca satın almak zorunda olacaklar.

Şimdilik sadece Japonya’da satılacak olan bu gözlüklerin fiyatı ise 1.600 yen yani yaklaşık olarak 90 euro civarında olacak. Kısacası 4 kişilik bir ailenin 3D keyfini yaşaması ev ekonomisine hiç de iyi yansamayacak. Firmalar, büyük yatırımlarla kısa sürede geliştirdikleri üç boyutlu teknolojilerin maliyetlerini tüketicilerden çıkartmak istiyor.

:: 3D ürünlerin bu yüksek fiyatı hakkındaki yorumunuz nedir?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sony 3D Gözlük Fiyatlarını Açıkladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony 3D Gözlük Fiyatlarını Açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony 3D Gözlük Fiyatlarını Açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "