Okunma

Sony, Drone İşine Giriyor!


22 Temmuz 2015 Çarşamba 19:00
Sony, Drone İşine Giriyor!

Kamera sektöründe dünyanın en iyi markalarından biri olan ve en çok satan akıllı telefonlardan, iPhone modellerinde bile yer  alan Sony görüntü sensörleri artık farklı bir alanda daha boy gösterecek.

Görüntü sensörleri alanındaki başarısını arttırmak için bugün çok önemli bir adım atan Sony, yeni bir sektöre daha katıldı. Bugün Japon robot markası ZMP ile ortak olarak Aerosense adındaki Drone şirketini kuran Sony, %50.5 değerindeki hissesi ile ürettiği Drone modellerinde kendi görüntü sensörlerini konumlandıracak.

Sony, Drone sektörüne Aerosense şirketi ile katıldı

İnsansız hava araçlarından çeşitli robotik teknolojilere kadar pek çok çalışmayı gerçekleştirmesi beklenen Aerosense şirketi, Ağustos ayı itibariyle faaliyete geçecek.

Bilinen yuvarlak Drone modellerinin yanı sıra, uçak ve daha farklı şekillerde Drone üretimi gerçekleştirecek Aerosense şirketinin aynı zamanda nesnelerin interneti alanıyla ilgili çalışmalar yapabileceği de belirtiliyor.

Şimdilik hakkında bu kadar bilginin paylaşıldığı Aerosense şirketinin ilk ürünlerinin 2015 yılı sonlarında duyurulabileceğini tahmin ediyoruz. Bakalım Aerosense şirketi ile Sony görüntü sensörleri, nasıl gelişme gösterecek?

:: Aerosense şirketi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Sony, Drone üretiminde başarılı olabilecek mi?
yazarCaner Sönmez

Yeni teknoloji ve girişimleri başarılı şekilde takip eden Caner, yeni nesil mobil teknolojilere ve Android'e karşı beslediği ilgiyle birlikte, deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Sony, Drone İşine Giriyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bir Apple de

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Telefonları çöp olduğu için başka yerden ekmek peşindeler

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Şimdi biri çıkar der ki bi Apple değil 😀

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Sony bu hamleyle uçarak batmaktan kurtulur 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Şirketin adı ZMP üretecekleri ürünün adı Aerosense ayrıca bildiğin askeri amaçlı insansız hava aracı üretiyorlar biride gelmiş parrot gibi oyuncak firmasıyla karşılaştırmış

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Parrot firmasının tek eksiği kameraydı bence sony iyi bir iş yapar 😀

" Sony, Drone İşine Giriyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony, Drone İşine Giriyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony, Drone İşine Giriyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "