Okunma

Sony Akıllı Gözlüğü Attach Duyuruldu


06 Ocak 2015 Salı 14:30
Sony Akıllı Gözlüğü Attach Duyuruldu

Kısa süre önce ortaya çıkan veriler Sony’nin, Google Glass akıllı gözlüğe rakip olabilecek bir ürün üzerinde çalıştığını ortaya çıkartmıştı. Bu özel gözlük aslında sıradan bir akıllı gözlükten çok, herhangi bir numaralı camla dahi kullanılabilen özel bir modüldü. Bugün CES 2015 bünyesinde yapılan sunum ile birlikte cihazın detayları da belli oldu.

:: Sony’den Google Glass Rakibi Akıllı Gözlük

İlk yorumlar Sony’nin gerçekten başarılı bir ürün ortaya çıkarttığını söylerken, cihazın formu şimdilik sıkıntılı görülüyormuş. Şekli itibariyle akla gelebilecek pek çok sıradan gözlüğe başarıyla oturtulabilen akıllı gözlük modülünün final sürümü çok daha özel bir tasarımla gelecek denmiş.

15-01/06/sony-attach-sdn.jpg

Aynen Google Glass’de olduğu gibi gözlük camının sağ tarafında cama yansıtılan görüntü ile işini gören Attach adlı Sony modülü bakış açınıza göre görüntüyü aktif hale getiriyor ya da kapatıyor. Demo sunumu esnasında spor aktivitelerine de yer verilirken, golf platformları öne çıkarılmış, aynı zamanda Japonya’nın bazı dağları geniş açı ile ürünün OLED ekranlı gözlük sürümüne yansıtılmış.

15-01/06/sony-attach-2-sdn.jpg

Tam adı SmartGlasses Attach olan Sony akıllı gözlük ne zaman satışa çıkacak, etiket fiyatı ne olacak, şimdilik belirsizliğini koruyor.

15-01/06/sdn-ces-1420553081.jpg

:: Sony bu ürünle akıllı gözlük sektöründe iş yapar mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Sony Akıllı Gözlüğü Attach Duyuruldu”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bu smart glass aparat gibi bütün gözlüklerde kullanılabilir sanırım.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bu kabalıkla hiçbiryere rakip olamaz

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Hiç estetik değil ve çok kaba. Toplum içinde alay konusu bile olabilirsiniz. Google glass tasarım konusunda çok çok daha başarılı.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Google glass'dan daha başarili inşallah z4'de başarili olur

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Çok kaba

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Google Glass tan kat kat başarılı olmuş sevgili Sony

 7. LittleMonster dedi ki:

  Google Glass tan daha baþarýlý olduðu kesin

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Nexus 6 çıktı sdn !!

" Sony Akıllı Gözlüğü Attach Duyuruldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony Akıllı Gözlüğü Attach Duyuruldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony Akıllı Gözlüğü Attach Duyuruldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "