Okunma

Sinema Keyfi Evinize Geliyor


15 Haziran 2009 Pazartesi 09:27
Sinema Keyfi Evinize Geliyor

Yeni DAV-DZ280, 5.1 kanal hoparlör sisteminin yanı sıra DCAC (Digital Cinema Auto Calibration) ile tek dokunuşta otomatik ses kurulumu sağlayan subwoofer’ı ve HD görüntü yükselticisi ile yüksek görüntü kalitesini sağlıyor. DAV-DZ280, toplam 850W gücünde ses çıkışı sağlıyor. Yeni model ayrıca USB’den film oynatma özelliğine ve DMPORT bağlantısına sahip olarak geliyor.


DAV-D280’de HD görüntü yükselticisi de bulunuyor.

DAV-DZ280 Ev Sineması Sistemi, sahip olduğu Bravia Theatre Sync teknolojisi sayesinde yalnızca tek bir tuşa dokunarak tüm ev sinema sistemini yönetebilme keyfini yaşatıyor. Sony Bravia LCD TV’ler ve diğer cihazlar arasındaki HDMI bağlantısından geçen kontrol sinyallerini kullanarak çalışan Bravia Theatre Sync teknolojisi tüm Sony sisteminin sadece tek bir tuş ile kullanılmasına izin veriyor.

DAV-DZ280, uyumlu bir televizyona HDMI ile bağlandığında DVD videoları 1080p’ye yükseltebiliyor. “Digital Cinema Auto Calibration” özelliği, hoparlör yerleşimini yalnızca 30 saniye içinde optimize edebiliyor.

USB’den Film Seyredin

Yeni DAV-DZ280’de ses, fotoğraf ve video dosyalarını doğrudan oynatmayı ve bir CD’den doğrudan USB’ye kayıt yapılmasını sağlayan bir USB girişi bulunuyor. Bravia ev sineması sisteminde ilk defa yer alan bu özellik ile kullanıcılar, Divx ya da MPEG 4 filmleri doğrudan USB girişine bağlanmış bir USB bellekten oynatabiliyor ve bu sayede filmi önce bir CD ya da DVD’ye yazmalarına gerek kalmıyor.


Yeni Sony, toplam 850W gücünde ses çıkışına sahip.

DAV-DZ280 Ev Sineması sistemi, sahip olduğu Digital Media Port ile MP3 çalarlar veya Sony Ericsson Walkman serisi gibi müzik uyumlu cep telefonlarından müzik aktarımı yapabiliyor. Ayrıca bilgisayarlardan da kablosuz ağ ile aktarıma olanak sağlıyor. DAV-DZ280; MP3, WMA, AAC, JPEG, Divx ve MPEG4 formatlarına uyumlu olarak çalışıyor. Sistemde ek olarak, taşınabilir cihazlardaki sıkıştırılmış sesi genişletmek için dijital sinyal işleme teknolojisi uygulayan bir Ses Geliştirici de (Portable Audio Enhancer) bulunuyor.

:: Ev sineması sisteminiz var mı?

Bilgi için: Sony
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Sinema Keyfi Evinize Geliyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    biraz daha fazla para verilip dts girişli modeli alınabilir. bu fiyata bu ürün kesinlikle değmez.

" Sinema Keyfi Evinize Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sinema Keyfi Evinize Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sinema Keyfi Evinize Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "