Okunma

Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri’nin Kazananları Arasında 2 Türk


18 Mart 2014 Salı 09:10
Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri’nin Kazananları Arasında 2 Türk

Dünyanın en büyük fotoğrafçılık yarışmalarından biri olan Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2014’ün kazanan isimleri açıklandı. Yarışmaya katılan 70.000’i aşkın eser arasından ödül kazanan isimler arasında Açık yarışması Gülümseme kategorisi kazananı Alpay Erdem ve Türkiye Ulusal Ödülü kazananı Bülent Suberk yer alıyor.

Sony’nin en son dijital görüntüleme ekipmanlarından kazanan fotoğrafçıların eserleri 1-18 Mayıs tarihleri arasında Londra’daki Somerset House’da gerçekleştirilecek olan yıllık Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri Sergisi’nde ziyaretçiler ile buluşacak. Ayrıca, Alpay Erdem’in fotoğrafı Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri kitabının 2014 baskısında yayımlanacak.

Açık yarışmasında Gülümseme kategorisi kazananı: Alpay Erdem

Alpay Erdem, Açık yarışma Gülümseme kategorisini, 2013 yazında Dalyan, Fethiye’de çekilen “Çamurlu Gülümseme” adlı fotoğraf ile kazandı.

Erdem fotoğrafın hikayesini şöyle anlatıyor: “Geçen yaz iş amacıyla Fethiye’deydim. Kendisi havadayken fotoğrafını çekmemi isteyen bir kadını, çamur banyosundan çıktıktan sonra göle atlarken havada yakalayabilmek için bu fotoğrafı yüksek deklanşör hızında çektim. Ortaya ilginç bir sonuç çıktı. Yüzündeki gülümseme ve atlayış biçimi hangi yaşta olduğunun ne kadar önemsiz olduğunu ispatlar gibiydi. Günün kahramanı oydu.”

Ödül olarak bir Sony a6000 fotoğraf makinesi kazanan Erdem, aynı zamanda Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri Yılın Açık Fotoğrafçısı unvanı ve 5.000 ABD doları tutarındaki ödül için Açık yarışmanın diğer dokuz kategorisinin kazananlarına karşı yarışacak.

 

Türkiye Ulusal Ödül kazananı: Bülent Suberk

:: Fotoğraflar hakkında ne düşünüyorsunuz?

yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri’nin Kazananları Arasında 2 Türk konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri’nin Kazananları Arasında 2 Türk ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri’nin Kazananları Arasında 2 Türk ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "