Okunma

Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri 2010


27 Eylül 2009 Pazar 11:21
Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri 2010

Sony’nin artık geleneksel bir hale gelen ve büyük ilgi gören Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri (Sony World Photography Awards – SWPA), profesyonel ve amatör tüm fotoğraf tutkunlarını tekrar bir araya getiriyor. Fotoğraf tutkunlarının çalışmalarını uluslararası bir platforma taşıyacak olan Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri 2010 için 1 Haziran 2009 tarihinde başlayan başvurular, 4 Aralık 2009’a kadar devam edecek.

2009 yılında 139 ülkeden 60.000’inin üzerinde katılımcıya ulaşan organizasyonda bu yıl, profesyonellere yönelik 12 ve amatörlere yönelik 9 kategori bulunuyor. Yarışmanın birincisi Altın Gökkuşağı (Ödülü’nün L’Iris D’Or Award) yanı sıra 25.000 dolarlık para ödülü ve Sony fotoğraf makinesi ekipmanı kazanacak.

36 kategori finalisti ayrıca Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri Dünya Turu kapsamında 2010 ve 2011 yılları arasında dünyanın farklı ülkelerindeki pek çok galeride yer almaya hak kazanacak.

 


www.worldphotographyawards.org sitesinden yarışmaya katılım ve ödüller hakkında daha fazla bilgiye ulaşılabiliyor.  

 

Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri 2010’da bu yıl, amatör kategorilere yeni bir kategori ekleniyor. Fotoğrafçılar bu yıl belgesel kategorisi altında da çalışmalarını sunabilecekler. Bu yeni kategori, konu ister insan ister güncel bir olay olsun, günlük hayatın içindeki önemli anların yakalanmasını amaçlıyor.

Bu yıl ayrıca, dokuz kategori içinden seçilen bir fotoğrafçı Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri 2010 Amatör Fotoğrafçısı unvanını ve 5.000 dolarlık para ödülünün sahibi olacak.

Sadece amatör fotoğrafçılara özel olan 2010 Kampanya Ödülü de bu yıl, takım sevgisi uğruna yapılan sınırsız fedakârlıklarıyla futbol sevdasını taraftarın gözünden anlatmayı amaçlıyor. Amatör fotoğrafçılar beklenmeyen yerlerde futbolun ruhunu ve güzelliğini yakalayan tek bir fotoğraf ile Sony Kampanya Ödülü’nü almaya çalışacaklar.

Dünyaca ünlü futbol fotoğrafçısı Delly Carr tarafından seçilecek olan 2010 Kampanya Ödülü’nün sahibi, 2010 Güney Afrika Dünya Kupası’na iki bilet, Sony Alpha DSLR fotoğraf makinesi ve lensinin yanı sıra Sony’nin Dijital görüntüleme 2010 kampanya çalışmasında yer alacak fotoğrafçılardan biri olma şansını yakalayacak.

:: Bu yarışmaya katılmayı düşünüyor musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri 2010 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri 2010 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri 2010 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "