Sony, dünyanın en eski espor turnuvasını satın aldı


19 Mart 2021 Cuma 10:38
ABONE OL
Sony, dünyanın en eski espor turnuvasını satın aldı

Sony, RTS adlı bir şirketle ortak bir anlaşma yaparak, dünyanın en eski ve en uzun soluklu espor turnuvalarından biri olan Evolution Championship Series‘i satın aldı. Şirket, anlaşmanın şartlarını açıklamadı ancak organizasyonun, yetenek yönetim ajansı Endeavour‘un bir kolu olan RTS‘nin yardımıyla yöneteceğini belirtti.

Kurucu ortaklar organizasyona tavsiyelerde bulunmaya devam edecek

Sony’ye göre, Evo’nun kurucu ortakları Tom ve Tony Cannon, organizasyona rehberlik etmeye devam etmelerine yardımcı olmak için danışmanlık rollerinde kalacaklar. İkili ortak bir açıklamada, “Yeni ortaklık, muhteşem turnuvaları ve rekabetçi oyun deneyimlerini bu yıl ve sonrasında size geri getirmeyi taahhüt ediyor” denildi. Ayrı bir mesajda Evo iş geliştiricisi Mark Julio, turnuvanın tüm oyun platformlarına açık olmaya devam edeceğini belirtti.

Geçen yıl, Evo’nun yalnızca çevrimiçi bir etkinlik olarak ilerlemesi planlanmıştı. Ancak kurucu ortak Joey Cuellar’ın küçük bir çocuğa saldırmakla suçlanmasının ardından iptal edildi.

Bu olaydan sonra Capcom da dahil olmak üzere birçok video oyunu yayıncısı turnuvadan uzaklaşmaya başladı. Sonrasında ise konuyla ilgili yapılan açıklamada. “Her türlü tacizin Evo’da veya gelecekteki olaylarımızın hiçbirinde yeri olmadığını tekrar teyit etmek istiyoruz ve topluluğumuzun üyelerine her zaman size saygı, haysiyet ve nezaketle davranılmasını sağlamak için her türlü önlemi alıyoruz “ denildi.

Sony, önümüzdeki birkaç hafta içinde satın alma hakkında daha fazla bilgi paylaşacağını aktardı. Bu arada Evo’nun, 6 Ağustos‘ta iki hafta sonunu kapsayan çevrimiçi bir turnuva ile geri döneceğini belirtelim.

Etkinlik, yarışmak isteyen herkese açık olan Guilty Gear Strive, Mortal Kombat 11: Ultimate, Street Fighter V: Champion Edition ve Tekken 7‘yi içerecek.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Sony, dünyanın en eski espor turnuvasını satın aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony, dünyanın en eski espor turnuvasını satın aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony, dünyanın en eski espor turnuvasını satın aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  2. 2 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  3. 3 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  4. 4 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  5. 5 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  6. 6 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  7. 7 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  8. 8 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  9. 9 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  10. 10 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!