Okunma

Sony, e-Ink Akıllı Saat Üretebilir


27 Kasım 2014 Perşembe 05:00
Sony, e-Ink Akıllı Saat Üretebilir

Bir yıllık dönem içerisinde uğradığı ciddi zarar sonrasında yeni kararlar alan Japon Sony, farklı fikirler ile tekrar güçlenmek niyetinde. Akıllı telefon pazarındaki varlığını biraz daha hafifleteceğini açıklamış olan marka gelen bilgilere göre farklı tasarım anlayışlarına yönelecek. Bu konudaki ilk adımlardan biri de e-ink teknolojisi ile üretilecek akıllı saat olacak.

:: Sony, Akıllı Telefon için Geri Çekilebilir

Elektronik kağıt olarak bilinen teknoloji, mevcut kağıt israfını engellemek için halihazırda pek çok üründe kullanılıyor. Sony ise bu teknolojiyi yeni akıllı saatinde kullanmak istiyor. Bloomberg’in paylaştığı bilgiler, sadece ana ekran değil, bileklik kısmının da baştan sona bir ekran görevi göreceği bir akıllı saatten bahsediyor.

Donanım değil, tasarım önemli

Tasarım ve kullanılabilirlik konusuna ağırlık vereceği bildirilen şirketin, donanım aşamasında akıllı saat için çok büyük atılım yapmaya niyeti olmadığı söyleniyor. Kısacası Sony daha çok “kullanışlı ve dikkat çekici” bir ürün çıkartmanın peşinde.

Bloomberg’in kaynakları, Japon şirketin kısa bir süre içerisinde bu yeni akıllı saati tanıtacağı ve reklam kampanyalarına start vereceğini bildiriyor.

:: Sony’nin akıllı saat hamlesi doğru bir karar mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Sony, e-Ink Akıllı Saat Üretebilir”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Sonunda

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Sony zaten e-ink saat üretiyor bkz: Smart Band Talk SWR30
  Şimdi biri çıkıp buna bileklik demesin, akıllı saat özelliklerine sahip bir ürün.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Cep telefonları yaygınlaştıktan sora saat kullanan sayısı bi hayli azalmıştı, şimdi ise millet akıllı saat diye kendini yırtıyor :):)

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Sony yapıyorsa alınır.
  Şarj süresinin en önemli şey olduğu saat gibi bir ürünü üretip E-ink gibi bir teknolojiye el sürmemek gibi bir cehalet sadece gösteriş düşkünü insanların olduğu günümüz dünyasında müşteri bulur. E-inkli telefonlar da yaygınlaşmalı herkes akıllı telefon ister ama herkes oyun oynamak zorunda değil bana bataryası uzun gece gündüz kullanılacak telefon lazım, gece gündüz günün 18 saati çalışan biri için böyle birşey mükemmel olur

" Sony, e-Ink Akıllı Saat Üretebilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony, e-Ink Akıllı Saat Üretebilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony, e-Ink Akıllı Saat Üretebilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "