Okunma

Sony Ericsson ve LG’nin Acelesi Yok


04 Ekim 2008 Cumartesi 07:46
Sony Ericsson ve LG’nin Acelesi Yok

Koreli analistler, Sony Ericsson ve LG‘nin Google’ın mobil işletim sistemini G1’in başarısına göre en erken önümüzdeki yılın sonuna doğru benimseyeceğini öne sürüyor. Bunun başlıca sebebi ise, tamamen açık kaynaklı olan işletim sisteminin bazı mobil operatörlerin eleştiri oklarına hedef olması. Google‘ın bir avantaj olarak sunduğu bu açıklığın, geleneksel mecburiyetlere alışmış olan kullanıcıların hoşuna gitmeyeceği düşünülüyor anlaşılan.

Mobil Reklam Para Getirir mi?

Android ile ilgili şüphelerden bir diğeri ise, reklam üzerinden para kazanma sisteminin işleyip işlemeyeceği. Görülen o ki, mobil operatörler internete pek girmiyor. Aksi halde bir Google ürününün reklam mantığını sorgulamayı düşünmemeleri gerekirdi. Android işletim sistemi, tüm mobil firmaları açık kaynak nedeniyle cesur yenilikler denemeye zorluyor. Bakalım Sony Ericsson, LG ve diğer firmalar, bugüne kadar işletim sistemlerindeki alışıldık uygulamalar yerine daha yenilikçi çözümler getirebilecek mi.

:: Önümüzdeki yıl başka hangi cep telefonu markaları Android’e geçer?

Yazan: Erhan Kahraman
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sony Ericsson ve LG’nin Acelesi Yok konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony Ericsson ve LG’nin Acelesi Yok ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony Ericsson ve LG’nin Acelesi Yok ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "