Okunma

Sony Ericsson’un Yeni Uygulama Mağazası


16 Şubat 2010 Salı 22:36
Sony Ericsson’un Yeni Uygulama Mağazası

Mobil World Congress 2010’daki hareketli stantlardan birisi de Sony Ericsson’a ait. Yepyeni teknolojileri ve akıllı telefonları ziyaretçilere tanıtan firma, akıllı telefon pazarındaki etkinliğine dair de önemli tüyolar veriyor.

Sony Ericsson’un çiçeği burnunda CES’su Hans Vestberg tarafından yapılan bir konuşma ile duyurulan yeni mobil uygulama mağazasının adı “eStore” olacak. Uygulama mağazasının mobil optimizasyonları ve istemci konusunda Opera ile işbirliğinde gittiklerini açıklayan Vestberg, kullanıcılara hızlı ve kullanımı son derece kolay bir arayüz yaratacaklarının da sözünü veriyor.

eStore, Play Now ile ilişkisini tamamen koparmayacak ancak farklı bir noktadan kullanıcılara ulaşacak. Ayrıca operatörler ile de olabildiğince entegre olacak olan sistem, kullanıcının hattı üzerinden ödeme yapma gibi kolaylıkların yanı sıra, mobil operatörlerin müşterilerine spesifik uygulamalar sunabilmesine ve bazı ayarları otomatik olarak yapabilmesine olanak tanıyacak.

Hâlihazırda 30.000 ücretli ve ücretsiz yazılım ile kullanıma hazır bir halde bulunan mağazanın, nasıl ve ne şekilde hizmete gireceğine dair kesin bir bilgi ise bulunmuyor.

:: Sony Ericsson’un uygulama mağazasını bu şekilde ayırması ilgiyi artrır mı dersiniz?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sony Ericsson’un Yeni Uygulama Mağazası konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony Ericsson’un Yeni Uygulama Mağazası ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony Ericsson’un Yeni Uygulama Mağazası ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "