Sony Eurasia’nın Yeni Patronu Belli Oldu


14 Kasım 2012 Çarşamba 09:33
Sony Eurasia’nın Yeni Patronu Belli Oldu

Sony Eurasia A.Ş.’de, 10 yıldır Türkiye Genel Müdürlüğü görevini başarıyla sürdüren ve Nisan 2012 itibariyle Orta ve Güneydoğu Avrupa’yı da içine alan bölgenin yönetimine atan Mohsen Noohi’den boşalan koltuk sahibini buldu. Sony Eurasia A.Ş.’nin yeni Genel Müdürü, 25 yıldır Sony ailesinde başarılı çalışmalara imza atan Hiroshi Kikuchi oldu.

Görevini, 2009 yılından bu yana Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Satışlardan Sorumlu Genel Müdür olarak Dubai merkezinden yürüten Kikuchi, Sony bünyesinde televizyondan ses ürünlerine, cep telefonundan bilgisayara kadar çok sayıdaki bölümde sahip olduğu 25 yıllık satış, pazarlama ve yöneticilik deneyimini, Türkiye’ye taşıyacak.

Sony’e 1987 yılında katılan Hiroshi Kikuchi, ilk görevinde satış ekibinin faaliyetlerinin yöneticiliğini ve televizyon pazarlama çalışmalarının sorumluluğunu üstlendi. Sony çatısı altında başarılarla dolu ilk altı yıllık süre zarfında, yurtdışı deneyimi de kazanan Kikuchi, bu deneyiminden, Sony Genel Merkezi’nde bir sonraki görevi olan ve iki yıl süren ses ürünlerinin pazarlamasında da yararlandı. Ses ürünlerinin pazarlanmasının yanı sıra Kikuchi, 1995 ve 1998 yılları arasında Japonya’da Sony tarafından işletilen mağazaların görsel tanzim teşhir konusuna da odaklandı.

Kikuchi, Sony’nin organizasyonel değişikliklere yöneldiği 1998 ve 2002 yılları arasında cep telefonları iş kolunda aldığı yeni görevinin yanında iş planlama departmanında da önemli bir rol üstlenmiş oldu. Kikuchi’nin bir sonraki adımı, iki yıl boyunca Amerika Birleşik Devletleri’nde AIWA markasını yönetmek oldu.

Kikuchi’nin sorumluluk alanı, 2004 ve 2009 yılları arasında, Kore, Tayvan, Filipinler, Tayland, Malezya, Singapur, Endonezya, Avustralya, Yeni Zelanda, Hindistan, Körfez ve Afrika’yı içine alan Sony Asya Pasifik’te, WEGA (CRT TV), GRAND WEGA, BRAVIA, Ev Sineması Projektörleri, Bilgisayar Ekranları ve LCD Ekran’dan Sorumlu Pazarlama Başkanlığı görevi ile daha da genişledi.

Kikuchi, 2009 yılında, Ortadoğu ve tüm Afrika’da Satıştan Sorumlu Genel Müdür olarak Dubai’ye atandı. Sony bünyesinde yer alan çok sayıdaki bölümde derin satış ve pazarlama deneyimine sahip Kikuchi, tecrübesini , Kasım 2012 itibariyle atandığı Sony Eurasia A.Ş. Genel Müdürlüğü görevi kapsamında Türkiye’ye getirdi.

:: Sony Eurasia A.Ş’nin yeni genel müdürü hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Sony Eurasia’nın Yeni Patronu Belli Oldu”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Yerinde bir karar olmuş,Xperia T falan gelmemişti…

" Sony Eurasia’nın Yeni Patronu Belli Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony Eurasia’nın Yeni Patronu Belli Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony Eurasia’nın Yeni Patronu Belli Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!