Sony FX3’te yeni sızıntılar ortaya çıktı


15 Şubat 2021 Pazartesi 15:43
ABONE OL
Sony FX3’te yeni sızıntılar ortaya çıktı

Ortaya çıkan birkaç sızıntıya göre Sony’nin, tam çerçeve A7S III aynasız kamerasının, sinema versiyonu olan FX3, 23 Şubat civarı piyasaya sunulacak.

12 megapiksel sensör ile gelmesi ve 4K 120 FPS video çekimi yapması beklenen kameranın, Avrupa’da 3795 Euro, ABD’de 4000 dolar fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

Sony FX3, A7S III‘e benzer özellikler taşıyor

Şubat ayının sonlarına doğru piyasaya çıkması beklene Sony FX3’ün, 4K / 120 FPS video, çift CFexpress kart yuvası, gövde içi sabitleme ve hareketsiz fotoğraf modu dahil olmak üzere A7S III‘e benzer özellikler taşıdığı iddia ediliyor.

Bununla birlikte, gövdesinde orta tümsek bulunmayan sinema kamerası, daha büyük bir tutacağı olmasına rağmen A7C‘ye daha çok benzetiliyor. Ayrıca açılır bir ekrana sahip gibi görünen kameranın, diğer Sony Cinema Line kameralarda bulunan ND filtresine sahip olmadığı düşünülüyor.

Aynı zamanda üstte yer alan üç standart tripod vidası ve büyük kayıt düğmesi, FX3‘ün video çekimi yapanlara ihtiyaç duyduğu ekranlar ve mikrofonlar gibi aksesuarları kolayca takabileceği şekilde tasarlandığını gösteriyor.

Ek olarak sızıntıların doğru olması halinde FX3‘ün Sony’e ait açık ara en küçük Cinema Line kamerası olacağı belirtiliyor.

Son olarak FX3’ün Canon‘un RF montajlı ilk sinema kamerası olan C70‘den farklı olmadığı ifade ediliyor. Çünkü her iki kameranında aynasız form faktörlerine sahip videoya özgü kameralar olduğunun üzerinde duruluyor.

Son olarak, FX3’ün, bir süper 35 (APS-C) sensör yerine tam çerçeveye sahip olacağı ve önemli ölçüde daha ucuz ve daha küçük olacağı iddia ediliyor.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Sony FX3’te yeni sızıntılar ortaya çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony FX3’te yeni sızıntılar ortaya çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony FX3’te yeni sızıntılar ortaya çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  2. 2 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  3. 3 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  4. 4 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  5. 5 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  6. 6 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  7. 7 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  8. 8 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  9. 9 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık
  10. 10 Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği