Okunma

Sony Geri Uyumluluğu Bıraktı


22 Şubat 2008 Cuma 22:00
Sony Geri Uyumluluğu Bıraktı
Avrupa’ya gelirken geri uyumluluğu sağlayan donanımın PlayStation 3’ten çıkarılıp işin yazılım güncellemesine döndürülmesinden belliydi; Sony geri uyumlulukla uğraşmak istemiyor.

Bunun son kullanıcıya olan yansıması ise şöyle; bundan böyle yeni PlayStation 3 alanlar, bu konsolda orijinal de olsa, aynı bölge koduna da sahip olsa, PlayStation 2 ve PSX oyunlarını oynayamayacak. Yakın zamanda piyasada kalacak olan tek model 40 GB ve bu model de geri uyumluluğu hiçbir şekilde desteklemiyor. Sony bundan sonra üreteceği geniş kapasiteli ve yeni özelliklere de sahip olan farklı modellerde de geri uyumluluk kullanmayı düşünmüyor.

Kısacası, eğer çok sevdiğiniz Metal Gear Solid 2, Final Fantasy X, Silent Hill 3 gibi klasikleri PS3 konsolunda oynamak istiyorsanız elinizi çabuk tutup 80 GB modellerden birini kapmanız veya en eski 60 GB modellerden birini bulmanız gerekiyor.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sony Geri Uyumluluğu Bıraktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony Geri Uyumluluğu Bıraktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony Geri Uyumluluğu Bıraktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "