En Baba HD Kamera, Sony’den


12 Eylül 2008 Cuma 01:59
En Baba HD Kamera, Sony’den

FX1000E‘nin kalbinde 1/3 tipi 3 ClearVid CMOS Sensör bulunuyor. Büyük hücre boyutu mükemmel hassasiyet ve dinamik aralık sunuyor. Yeni modelin Exmor‘dan geliştirilen teknolojisi, düşük ışıklı ve yüksek kontrastlı sahnelerde görüntüleme performansını daha da artırarak profesyonel kalitede sonuçlar için  görüntü gürültüsünü azaltıyor.

Lens Teknolojisi

Yeni FX1000 için geliştirilen yeni Sony G Lens, optik performansı ile görüntü tutkunlarına yaratıcılıklarını tümüyle ifade etme olanağı tanıyor. Gelişmiş görüntüleme sensörü ve görüntü işleme teknolojisini tamamlamak için optimize edilen Sony G Lens, 29,5mm genişletilmiş geniş açı (35mm eşdeğeri) performansı ile manzaraların ve iç mekan çekimlerinin kompozisyon seçeneklerini arttırıyor. 20x optik zoom aralığı, Digital Extender ile güçlü yakın planlar için yaklaşık 1,5x‘lik bir faktör ile dijital olarak uzatılabiliyor.

FX1000‘de yer alan iki ED (Extra-low Dispersion) cam element, renk kesintisini en aza indirmek için ışık refraksiyonundaki farklılıklardan kaynaklanan kromatik sapmaları önlüyor. Modelde yüksek zoom oranlarında bile net, berrak resimler sunmak için 10 gruplu, 15 elementli lens yapısı ve bileşik yuvarlak lensler kullanıyor.

3 ClearVid CMOS Sensörün yüksek hassasiyetini tamamlayan G serisi lenslerin mükemmel ışık toplama gücü, 1,5 lükslük olağanüstü bir düşük ışık hassasiyeti sunuyor (otomatik iris ve otomatik kazançta 1/25 sabit deklanşör hızı ile). Mevcut ışıkta video ve fotoğraf çekimi Optical SteadyShot görüntü dengeleme ile daha da geliştirilerek elle çekimlerde bile daha net sonuçlar elde ediliyor.

Yüksek Performans

Yeni Handycam HDR-FX1000E‘nin sahip olduğu 25p progresif tarama modu, geçmeli (50i) kayda alternatif olarak zengin, sinematik HD görüntüler yakalıyor. 25p‘de taranan sinyaller banda kaydedilmeden önce 50i‘ye dönüştürülüyor.  Bu sayede progresif taramalı görüntülerin mevcut HDV ortamında sorunsuz şekilde görüntülenmesini ve düzenlenmesini sağlıyor. Progresif taramalı görüntülerin kalitesi yeni CinemaTone Gamma ve CinemaTone Colour fonksiyonları ile geliştiriliyor.

FX1000E‘nin Clear Photo LCD teknolojisinden dört kat daha yüksek bir çözünürlük (921k nokta) sunan, yüksek kontrastlı 3,2 tipi Xtra Fine LCD ekranı; ayrıntılı ve yüksek kontrastlı kareleme ve çekim ön izlemesi yapmaya olanak tanıyor. 3,2 tipi Xtra Fine LCD ekrana 0,45 tipi Xtra Fine elektronik vizör eşlik ediyor.

Yüksek performansı ile kullanıcıların beklentilerini fazlasıyla karşılayan FX1000E, çeşitli fonksiyonlara sahip manuel kullanıcı ayarları ile de dikkat çekiyor. FX1000E‘de bağımsız zoom ve netlik halkalarının yanında, son derece hassas manuel kontroller için yeni bir iris halkası bulunuyor.

Seçilebilir pozlama/iris kontrolü, lense giren ışık miktarının çok hassas bir şekilde ayarlanmasını sağlıyor. Exposure Brightness fonksiyonu ile görüntü Iris ve ışık kazanım (gain) ayarlarına uygun olarak ayarlanırken, deklanşör hızı kilitli kalıyor.

Ek olarak deklanşör hızı ve ışık kazanımı her ikisi de ayrı ayarlanabiliyor. Yeni modelde; ışık kazanımı, beyaz denge ve obtüratör hızı için özel kontroller bulunuyor. Ayrıca bir netlik anahtarı da hızlı, pozitif mod seçimi ve üç adet ND filtre içeriyor.

Fonksiyonel

Modelin diğer manuel özellikleri arasında Shot Transition ve Picture Profile fonksiyonları bulunuyor ve kameranın mükemmel ergonomisi, sık kullanılan fonksiyonların atanabildiği ve hemen erişilebilen parmak ucu konumundaki üç atanabilir buton ile tamamlanıyor.

Kullanıcılar  kapsamlı Sony aksesuarlar ile dijital görüntüleme deneyimlerini daha keyifli bir hale getirebiliyor. Yeni VCL HG0872X yüksek kaliteli geniş açı konvertör lensi, 23,6mm‘lik etkili bir odak uzunluğu sunuyor.  Ayrıca SH L32W LCD başlığı da 3.2 tipi LCD ekranın parlak çekim koşullarında daha iyi görünmesini sağlıyor. Yeni LCS-VCC taşıma çantası da kullanıcıların tüm aksesuarları rahatça taşımalarına olanak tanıyor.

Yeni Handycam HDR-FX1000E HDV kamera Ekim 2008′den itibaren satışa sunulacak.

Teknik Özellikler

Handycam HDR-FX1000E

:: 1080 Full HD bant kaydı (HDV)
:: Sony G Lens, 29,5mm geniş açı (35mm eşdeğeri) ve 20x optik zoom
:: 3 ClearVid CMOS Sensör
:: SteadyShot optik görüntü dengeleme
:: 25p progresif tarama modu
:: CinemaTone Gamma ve CinemaTone Colour
:: 3,2 tipi geniş, Xtra Fine LCD
:: 7 saat 30 dakikaya kadar STAMINA (opsiyonel NP-F970 batarya ile yalnızca vizör kullanılırken)

:: Kaliteli bir kamera almanın vakti geldi mi dersiniz?

Bilgi için: Sony Euroasia
SDNhttp://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" En Baba HD Kamera, Sony’den konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Baba HD Kamera, Sony’den ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Baba HD Kamera, Sony’den ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  2. 2 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  3. 3 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  4. 4 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
  5. 5 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
  6. 6 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
  7. 7 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!
  8. 8 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  9. 9 Apple Watch Series 6 inceleme! Apple Watch Series 6 inceleme!
  10. 10 Apple Gündem: Apple M1 işlemcisi ne kadar güçlü? Apple Gündem: Apple M1 işlemcisi ne kadar güçlü?