Okunma

Sony kar beklentisiyle rekora koşuyor!


30 Ekim 2018 Salı 15:30
Sony kar beklentisiyle rekora koşuyor!

Sony kar oranıyla yıl sonu bilanço beklentisinde rekora koşuyor. God of War ve Spider-Man satışlarının bu karlılıkta büyük payı var.

Temmuz sonunda yıl sonu kar oranıyla ilgili tahminde bulunan Sony, firmanın başarıyla seyreden oyun satışları sonrasında bu tahmini 870 milyar yene çıkardı. Yaklaşık 7.7 milyar dolara denk gelen bu sayı temmuzda açıklanandan yüzde 30 oranında daha fazla olmasıyla dikkat çekti.

Sony kar oranıyla rekora koşuyor!

PlayStation‘ın 2018’in ikinci çeyreğinde elde ettiği başarılı oyun satışları yüksek karlılık beklentisinin temelini oluşturdu.

IDC’nin oyun analisti Sam Reynolds, Nintendo’nun satış oranlarında yakaladığı başarıyı da dikkate alarak “Oyun pazarının iki Japon devinin kazançlarındaki etkisi oldukça etkileyici. Özellikle PlayStation tarafında kaliteli oyunlar olan God of War ve Spider-Man’in satış miktarının fazlalılığı karlılığı olumlu yönde etkiliyor. Üstelik Red Dead Redemption II oyununun satış rakamlarının çok fazla olması bekleniyor.” dedi.

Sony kâr

Sony’nin açıklamasına göre kar oranlarına katkısı bulunan diğer sektörler ise film ve müzik bölümlerinde gerçekleşti. Mobil cihazlarda istediği başarıyı bu sene yakalayamayan firmanın özellikle oyun alanında başarılı işler ortaya koyması yıl sonu kar beklentisini arttırmış oldu.

Sony kar oranında bu başarıyı ortaya koymuşken rakip Nintendo da boş durmayarak ikinci çeyrekte iyi kar elde etti. Nintendo’nun açıklamasına göre 30.9 milyar yen kazanç sağlandı. Özellikle Switch satışlarıyla karını artıran şirketin, 37.9 milyar yen beklentisinin altında kaldığı ifade edildi.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Sony kar beklentisiyle rekora koşuyor!”

 1. Mahmut dedi ki:

  Sony telefon kârlarından bahsetsin, çünkü kimsenin elinde sony telefon görmüyorum da

  1. Anonim dedi ki:

   Düşük olursa mutlumu olacaksın

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  26 Ekimde güncelleme geliyordu hani

" Sony kar beklentisiyle rekora koşuyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony kar beklentisiyle rekora koşuyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony kar beklentisiyle rekora koşuyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "